بیانیه کانون معلمان همدان در حمــایــت از محمد حبیبی - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بیانیه کانون معلمان همدان در حمــایــت از محمد حبیبی

بیانیه کانون معلمان همدان در حمــایــت از محمد حبیبی

وضعیت محمد حبیبی
ایران – اجتماعی

بیانیه کانون معلمان همدان در حمایت از محمد حبیبی(عضو هیات مدیره کانون معلمان تهران)

بدنبال دستگیری معلم آزاده محمد حبیبی در روز پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه در هفته‌ی گرامی داشت مقام معلم که در تجمع اعتراضی معلمان در تهران اتفاق افتاد، کانون معلمان همدان بیانیه‌ای در محکومیت این اقدام صادر کرد که ذیلا مشاهده می‌کنید.

متن بیانیه کانون معلمان همدان:

به نام خداوند جان و خرد
«پس مشتی رند را سیم دادند تا [حسنک وزیر را] سنگ زنند … »

اتخاذ رویکرد خشن با خواسته های منطقی و قانونی معلمان توسط مسئولان ، در نزد صاحبان قدرت قباحت خود را از دست داده و به رویه‌ای عادی تبدیل شده است.
دولتمردان چنان از مردم دور و غافل از قانونِ تاریخ و حقایق اجتماعی هستند که متوجه این نکته بدیهی نیستند که اگر رویکردِ قهرآمیز و برخورد خشن راه حلِ مشکل بود، امروز باید فروکش کردن حجمِ نارضایتی عمومی را می‌ دیدیم، در حالی که همگان شاهد افزایش روز افزون  نارضایتی ها در گوشه و کنار کشور و در بین اصناف مختلف هستند.

عدم پاسخ گویی ، پافشاری بر بی توجهی به آموزش و پرورش و برخورد قهرآمیز با اعتراضات عدالت خواهانه معلمان ، شکاف بین مردم و مسئولان را صد چندان کرده است.
فرهنگیان کشور می پرسند در کجای دنیا، نقد عملکرد حاکمان جرم و انتقاد کنندگان مستحق مجازات  هستند؟
در پاسخِ نقد مسائل آموزش و پرورش، در کجای جهان به معلمان خود دست‌بند و پابند می زنند و معترضین را به طرز وحشیانه مضروب می کنند و با سر و وضع خونین بر زمین می کشند و زندانی شان می کنند؟

در کدام کشور ، قانون‌نویسان ، قانونی که خود نوشته اند را زیر پا می گذارند و به قول دهخدا، شأن خود را بالاتر از آن می دانند که به قانون عمل کنند و مشتی رِند با لباس مبدل و پیشینه ای سیاه را  میدان‌دارِ ضرب و شتم معلمان می کنند؟ این افراد، در کدام مکتب، بی اخلاقی را تلمذ کرده و پیروان چه مکتب و دست آموزِ کدام مرام اند ؟

آیا مسئولان کشور در دیماه ۹۶ معترضان  را به جای حمله به اماکن عمومی و آتش زدن آنها به اعتراضات آرام فرا نمی خواندند ؟
حال که فرهنگیان بر اساس مشی فرهنگی خود به آرامترین شکل ممکن اعتراض خود را اعلام می کنند چه شده که پاسخ حق خواهی آنها را چنین وحشیانه می دهند؟

سوال اساسی این است که آیا فرهنگیان حق نقد مسائل آموزش و پرورش را دارند و اگر از چنین حقی برخوردارند آیا گوش شنوایی برای برطرف کردن مشکلات آنها  وجود دارد؟  در صورتی که حاکمان   گوش شنوایی نداشته باشند ، آیا معلمان حق دارند بر اساس اصل بیست و هفتم قانون اساسی تجمع کنند و به مسالمت آمیز ترین شکل ممکن،  اعتراض خود را به اطلاع مسئولان برسانند؟

روز پنج شنبه بیستم اردیبهشت 1397 در هفته ی گرامی داشت مقام معلم در تجمع اعتراضی معلمان که در سراسر کشور برگزار شده بود، معلمان تهران در مقابل سازمان برنامه و بودجه به وقیحانه‌ترین شکل مورد ضرب و شتمِ لباس شخصی‌های قانون گریز قرار گرفته و زخمی و بازداشت شدند.

نوع برخورد و شیوه ی بازداشت این عزیران برای جامعه‌ی معلمان کشور قابل تحمل نیست و مسئولان باید در قبال این بی‌حرمتی به ساحت فرهنگیان کشور پاسخ گو باشند.
کانون معلمان همدان ضمن توصیه به مسئولان برای تمکین به قانون، هرگونه برخورد قهرآمیز با معلمان و ضرب و شتم تجمع کنندگان را محکوم کرده و خواهان آزادی بی قید و شرط آقای محمد حبیبی  و عذرخواهی رسمی مسئولان ذیربط از جامعه فرهنگیان کشور  است.

کانون معلمان همدان
۲۶/۲/۱۳۹۷

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment