ایران کارگر > بیانیه‌ها > حمایت کنگره اتحادیه‌های کارگری بریتانیا(TUC ) از رضا شهابی و زندانیان اعتصابی

حمایت کنگره اتحادیه‌های کارگری بریتانیا(TUC ) از رضا شهابی و زندانیان اعتصابی

حمایت از رضا شهابی

ایران ـ کارگری

حمایت کنگره اتحادیه‌های کارگری بریتانیا  از رضا شهابی و زندانیان اعتصابی

کنگره اتحادیه‌های کارگری بریتانیا ضمن درخواست آزادی فوری و بی‌قید و شرط رضا شهابی از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در گوهر دشت حمایت کرد

 

حمایت از رضا شهابی

روزشنبه۱۱شهریورماه۱۳۹۶ خانم فرانسس اوگرادی دبیر کل کنگره اتحادیه های کارگری بریتانیا(تی یو س)؛ در نامه ای خطاب به سفیر جمهوری اسلامی در بریتانیا، از دولت روحانی خواسته است که فعال کارگری و زندانی سیاسی رضا شهابی، را فوری آزاد کند و تصمیم قضائیه مبنی بر عدم پذیرش مرخصی پزشکی او را محکوم کرده است. در این نامه همچنین از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت حمایت به عمل آمده است.

در بخشی از این نامه آمده است:‌

کنگره اتحادیه های کارگری، تی یو سی، خواهان آزادی فوری و بدون قید شرط رضا شهابی است.

به نمایندگی از کنگره اتحادیه های کارگری ( تی، یو، سی)، مرکز سراسری اتحادیه های کارگری و پنج میلیون و ششصد هزار اعضای اتحادیه های وابسته، از دولت شما می خواهم که از رئیس جمهور روحانی درخواست کند که فعال اتحادیه ای، رضا شهابی، را  فورا و بدون قید و شرط از زندان آزاد کند. تی یو سی به ویژه تصمیم دولت شما در عدم پذیرش مرخصی پزشکی رضا شهابی که مشمول حال ایشان میشده است را محکوم می کند.

آقای شهابی بعد از تحمل اشکال شدید شکنجه و بد رفتاری، در مرخصی پزشکی بود. طبق اطلاعات ما در خواست آقای شهابی برای تمدید دوره مرخصی پزشکی توسط دادستانی تهران رد می شود. آقای شهابی مجبور می شود که در چهارشنبه ۹ اوت ۲۰۱۷ به زندانی رجایی مراجعه کند؛ همانجا به او اطلاع داده می شود که دوره ای که او در مرخصی پزشکی بوده جزو دوران محکومیت به حساب نمی آید و در نتیجه باید ۹۶۸ روز دیگر را در زندان بسر برد. آقای شهابی در حال حاضر در اعتراض به شرایط غیر انسانی در زندان رجایی شهر به اعتصاب غذا پیوسته است.

تداوم حبس آقای شهابی، بطور آشکار در تخالف با تعهدات بین المللی ایران است. زندانی کردن فعالین اتحادیه ای به دلیل فعالیتها یشان در دفاع از منافع کارگران، بطور کلی به معنای دست درازی به حقوق مدنی، و بطور اخص دست درازی به حقوق اتحادیه ای است. در ماه ژوئن ۲۰۱۷ ” کمیته آزادی انجمن” سازمان جهانی کار از دولت ایران خواست که حکم زندان آقای شهابی را منتفی اعلام کند، و همچنین در خواست کرد که ایشان نباید بیش از این  در زندان باشد.

افزون براین، “کمیته آزادی انجمن” خواهان تحقیق مستقل در مورد بد رفتاری انجام گرفته علیه اقای شهابی شد.

ما قصور دولت شما در بر آوردن توصیه های “کمیته آزادی انجمن” مبنی بر آزاد کردن آقای شهابی از زندان را به شدت محکوم می کنیم. افزون براین، ما به شدت نگران سلامتی آقای شهابی و دیگرفعالین زندانی از جمله حسن صادقی، سعید ماسوری، رضا اکبری منفرد، امیر قاضیاتی، ابولقاسم فولادوند و جعفراقدامی هستیم.

بنابراین، ما از شما می خواهیم که در خواست ما از رئیس جمهور روحانی  مبنی بر آزادی فوری و بدون قید و شرط رضا شهابی را، به ایشان منتقل کنید.

از شما خواستار هستیم که هر چه زودتر ما را در جریان اقدامات انجام گرفته توسط دولت خود در این مورد، قرار دهید.

با احترام، 
فرانسس او گرادی 
دبیر کل کنگره اتحادیه های کارگری (بریتانیا)

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment