ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > حمایت کمپین کنفدراسیون جهانی کارگران صنایع غذایی از کارگران نیشکر هفت‌تپه

حمایت کمپین کنفدراسیون جهانی کارگران صنایع غذایی از کارگران نیشکر هفت‌تپه

هفت‌تپه اعتصاب و اعتراضات
ایران – کارگری

حمایت کمپین کنفدراسیون جهانی کارگران صنایع غذایی از کارگران نیشکر هفت‌تپه

آغاز دور جدید اعتصاب کارگران نی‌‌بُر مجتمع کشت‌ و صنعت هفت‌تپه از روز دوشنبه ۱۳ آذر آغاز شده است. کارگران رسمی و پیمانی هم اعلام کرده‌اند دست به اعتصاب خواهند زد.

در همین رابطه کنفدراسیون جهانی کارگران صنایع غذایی کشاورزی و هتلداری (IUF)، با راه انداختن یک کمپین اعتراضی از مطالبات کارگران نیشکر هفت‌تپه حمایت کرده است.
کنفدراسیون جهانی کارگران صنایع غذایی، کشاورزی و هتلداری (IUF)  همزمان با دور جدید اعتصاب در کارخانه نیشکر هفت‌تپه ، با انتشار نامه‌ای از مطالبات کارگران حمایت و به عدم پرداخت دستمزد کارگران و اخراج و احضار کارگران معترض اعتراض کرد.

کارگران نی‌‌بُر نیشکر هفت‌تپه روز دوشنبه ۱۳ آذر، با خواست پرداخت دستمزد مهر و آبان، حق بهره وری سال گذشته و پرداخت چهار درصد حق بیمه برای بازنشستگی به سازمان تامین اجتماعی، دست از کار کشیدند و در محوطه کارخانه تجمع کردند.

این کارگران در ادامه اعتراض خود کلیه دروازه‌های ورودی و خروجی شرکت را بستند و اعلام کردند در صورتی که مطالباتشان برآورده نشود، تجمع خود را به شهر شوش خواهند کشید.
خبرهای منتشر شده از سوی کارگران حاکی است که به هنگام تجمع کارگران، نیروی انتظامی به خواست مدیریت وارد شرکت شده و امام جمعه شهر شوش نیز به محل اعتراض کارگران در کارخانه رفته است.

کارگران رسمی و قراردادی معترض نیشکر هفت‌تپه که چهار تا شش ماه دستمزد نگرفته‌اند، اعلام کرده‌اند در صورت عدم پرداخت مطالباتشان دست به اعتصاب خواهند زد.

سه‌شنبه ۱۴ آذر در بیانیه «جمعی از کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه» درباره قصد کارگران به اعتصاب آمده است:

» اعتصاب و اعتراض حق مسلم ماست. در هیچ قانون و در هیچ مملکتی اعتراض به گرسنگی و عدم پرداخت مزد عمل غیرقانونی و جرم به حساب نمی‌آید. جرم را آنانی مرتکب شده‌اند که پنج ماه است حقوق زیر خط فقر ما را نپرداخته‌اند. جرم را کسانی مرتکب شده‌اند که حاضر نیستند مزد کاری را که ما از پنج ماه پیش انجام داده‌ایم بپردازند. قانون را کسانی زیر پا گذاشته‌اند که با عدم پرداخت حقوق‌هایمان فقر و بدبختی را به ما و خانواده‌هایمان تحمیل کرده‌اند. «

به دنبال اعتصاب چند روزه در مجتمع نیشکر هفت‌تپه در مرداد ماه ، بیش از ۷۰ کارگر این کارخانه احضار و با تشکیل پرونده قضایی به قید کفالت آزاد شدند. تعدادی از کارگران معترض نیز پس از پایان اعتصاب اخراج شدند.
کنفدراسیون جهانی کارگران صنایع غذایی، کشاورزی و هتلداری از اعضای خود خواسته است در حمایت از کمپین حمایت از کارگران نیشکر هفت‌تپه، نامه اعتراضی این کنفدراسیون را امضا و برای مقامات ایران بفرستند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment