ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > حمایت از محمد حبیبی ، نامه سرگشاده ۶ تن از زندانیان سیاسی

حمایت از محمد حبیبی ، نامه سرگشاده ۶ تن از زندانیان سیاسی

حمایت از محمد حبیبی
ایران – اجتماعی

حمایت از محمد حبیبی ، نامه سرگشاده ۶ تن از زندانیان سیاسی

محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ توسط نیروهای امنیتی با ضرب و شتم و اعمال خشونت بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد، آقای حبیبی در محل کار خود بازداشت و به منزل شخصی خود منتقل و پس از تفتیش کامل منزلش به مکان نامعلومی منتقل شده است و کماکان از دلایل و اتهامات وارده برای بازداشت این شهروند اطلاعی در دست نیست؛ شش تن از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج به نام‌های «پیام شکیبا، آرش صادقی، زانیار مرادی، سعید شیرزاد، سعید ماسوری و مجید اسدی” با انتشار نامه‌ای سرگشاده در حمایت از محمد حبیبی با اشاره به مرگ‌های اخیر در زندان‌های کشور نسبت به وضعیت و سرنوشت این زندانی، ابراز نگرانی کردند و خواستار آزادی هرچه سریع‌تر وی شدند.

بازداشت این فعال صنفی با اعمال خشونت و ضرب و شتم همراه بوده است.
گفتنی است که آقای حبیبی در محل کار خود بازداشت و به منزل شخصی خود منتقل و پس از تفتیش کامل منزلش به مکان نامعلومی منتقل شده است.
از دلایل و اتهامات وارده برای بازداشت این شهروند کماکان اطلاعی حاصل نشده است.
جمعی از زندانیان عقیدتی زندان رجایی شهر کرج با انتشار نامه‌ای سرگشاده در حمایت از محمد حبیبی با اشاره به مرگ‌های اخیر در زندان‌های کشور نسبت به وضعیت و سرنوشت این زندانی ابراز نگرانی کردند.

متن نامه زندانیان سیاسی:

حرکت پر شتاب این جهان در نبض مقاومت علیه ستم و ظلم، نقاب تزویر و سیاه‌کاری از چهره تاجران فضیلت و انسانیت بر می‌کشد تا هر دم به پایان شمارش ثانیه‌های احتضار این شب ظلمانی نزدیکش کند. محمد حبیبی معلم شریف و زحمتکش و عضو شورای مرکزی کانون صنفی معلمان تهران در سر کلاس درس و مقابل چشمان دانش‌آموزانش همراه با ضرب و شتم شدید دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل شده است. در این ایام که هر از چندی، خبر مرگ یکی از هم‌وطنانمان در بازداشتگاه‌ها به گوش می‌رسد، این امر نگرانی از سلامت جان او را بیشتر می‌کند؛ جرم محمد حبیبی معلمی و دفاع از کرامت انسانی و حقوق غارت‌شده‌ی همکاران و دانش‌آموزانش است و در یک کلام، او مجرم است از آنکه بر رسالت و تعهد انسانی و معلمی‌اش پای می‌فشرد. بی‌شک در برابر این گستاخی و اهانت تنفرآمیزی که با او در سر کلاس درس و تحصیل شده، چشمان عدالت‌خواه و آزادی‌ستانی هم در سمتی دیگر به داوری نشسته است تا عدالت و آزادی را در شان و جایگاه واقعی آن تفسیر کند و بنشاند.

لذا با ابراز نگرانی از شرایط این معلم زندانی، از تمامی وجدان‌های بیدار و نهادهای بین‌المللی و حقوق بشری و نیز سندیکای بین‌المللی معلمان می‌خواهیم تا در راستای آزادی فوری وی به هر اقدام پیگیرانه‌ای همت گمارند.

چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶
پیام شکیبا، آرش صادقی، زانیار مرادی، سعید شیرزاد، سعید ماسوری، مجید اسدی.

بیشتر بخوانید: مصاحبه خدیجه‌ پاک‌ضمیر، همسر محمد حبیبی در باره جزئیات بازداشت و ضرب‌و‌شتم همسرش+کلیپ صوتی

بیشتر بخوانید: بیانیه‌های انجمن‌های صنفی معلمان در محکومیت دستگیری و ضرب و شتم محمد حبیبی

بیشتر بخوانید: بیانیه کانون صنفی معلمان همدان در ارتباط با دستگیری وحشیانه محمد حبیبی

بیشتر بخوانید: بیانیه محمود بهشتی لنگرودی و اسماعیل عبدی در باره بازداشت غیر‌قانونی محمد حبیبی

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment