ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ۳ ماه حقوق و ۴ ماه حق بیمه معوقه کارگران کارخانه پارس میلنگ

۳ ماه حقوق و ۴ ماه حق بیمه معوقه کارگران کارخانه پارس میلنگ

کارگران
ایران – کارگری

۳ ماه حقوق و ۴ ماه حق بیمه معوقه کارگران کارخانه پارس میلنگ

بر اساس گزارشات رسیده، کارگران کارخانه «پارس میلنگ» واقع در کیلومتر ۵ جاده تاکستان – قزوین، بابت دست‌ کم سه ماه دستمزد معوقه و چهار ماه حق بیمه پرداخت نشده از کارفرمای خود در این کارخانه طلبکارند.

در توضیح طلب وصول نشده خود، کارگران این کارخانه سازنده انواع میلنگ خودرو که تعداد آنها حدود ۲۲۰ نفر است، گفتند: باوجود بهبود وضعیت تولید و فروش در این واحد صنعتی؛ بابت مزد ماه‌های آبان، دی و بهمن ماه سال جاری به همراه عیدی و پاداش پایان سال طلبکارند.

یکی از این کارگران با بیان اینکه سوابق کاری هریک از کارگران به‌صورت میانگین به ۱۰ تا ۲۰ سال می‌رسد، در عین حال گفت: افزایش مشکلات مالی کارخانه باعث شده تعدادی از همکاران آن‌ها که الان مشمول بازنشستگی می‌شوند امکان پرداخت هزینه بازنشستگی و سنوات پایان کار به آنها وجود ندارد.
این کارگر با تاکید بر پیگیری مسئولان استانی درباره وضعیت کارخانه «پارس میلنگ» و کارگرانش گفت: جدا از معوقات مزدی، بیمه تامین اجتماعی کارگـران کارخانه «پارس میلنگ» از آبان ماه سال جاری پرداخت نشده و دفترچه‌های درمانی کارگـران در برخی ماه‌های سال فاقد اعتبار است.

او در ادامه درباره بیمه تکمیلی کارگـران این کارخانه گفت: باوجود آنکه کارفرما هر ماه مبلغی را تحت عنوان بیمه تکمیلی از دستمزد ماهانه ما کسر می‌کند به دلیل آنکه هزینه ارائه خدمات درمانی به شرکت بیمه‌گر ازسوی کارفرما پرداخت نمی‌شود، امکان دریافت هزینه‌ای درمان برایمان وجود ندارد.
این کارگر با بیان اینکه ادامه روند جاری منجر به افزایش مشکلات مالی و دغدغه‌های روحی برای کارگران «پارس میلنگ» شده است، اظهار داشت: انتظار داریم مسئولان استانی و شهرستانی برای رفع مشکلات به وجود آمده برای کارگران این کارخانه، راه‌حلی بیندیشند تا این قشر آسیب‌پذیر را از بلاتکلیفی نجات دهند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment