ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > حقوق معوقه ده ماهه کارگران شهرداری الشتر

حقوق معوقه ده ماهه کارگران شهرداری الشتر

شهرداری الشتر
ایران – کارگری

حقوق معوقه ده ماهه کارگران شهرداری الشتر

۱۰ماه حقوق کارگران شهرداری الشترپرداخت نشده است.

یکی از کارگران شهرداری الشتر در گزارش خود می‌گوید: کارگر شرکتی شهرداری هستم. شرایط زندگی برایم بسیار سخت شده و مخارج زندگی هرروز گران‌تر می‌شود. در چنین شرایط سخت و مشقت باری، برخی از کارگران شرکتی همچون من حدود 10 ماه حقوق معوقه دارند.

او در ادامه می‌افزاید: متأسفانه برخی از حقوق‌های معوقه ما به سال 93 و 94 برمی‌گردد و نمی‌دانم چرا مسئولان خود را جای ما قرار نمی‌دهند تا اندکی از مشکلاتی که بر ما و خانواده‌هایمان می‌گذرد را درک کنند.

این کارگر شهرداری ادامه می‌دهد: آیا تابه‌حال شنیده‌اید که کسی از نانوایی نان قرض کند؟! متأسفانه برخی از ما چوب‌خطمان آن‌قدر نزد نانوایی‌ها و مغازه‌ها بالا رفته است که دیگر حاضر نیستند به ما نسیه بدهند.

کارگر دیگر که مشغول جمع‌آوری زباله‌های سطح خیابان است می گوید:  فرزندم تازه به دنیا آمده و برای خرید پوشک و شیر خشک هم باید چوب‌خط داشته باشم، خدا پدر و مادر بعضی داروخانه‌ها را بیامرزد که با دیدن وضعیت و فلاکت ما حداقل راضی می‌شوند که این اقلام را به ما قرض بدهند اما برخی کاسب‌ها با دیدن ما رویشان را می‌گیرند و دیگر حاضر به فروش اقلام خود به ما به‌صورت نسیه نیستند، البته تقصیری هم ندارند بدهی ما بسیار بالا رفته و شاید هرکس دیگری به‌جای آن‌ها بود حاضر به فروش نسیه نمی‌شد.

او تاکید می‌کند: متأسفانه اخیراً یکی از کارگران شهرداری فهمیده است که حدود یک سال است که بیمه او واریز نشده است، ترس از دست دادن شغل و همین حقوق اندک سبب می‌شود که اکثر کارگران در مقابل چنین وضعیت‌هایی سکوت کنند و دم نزنند. قبض‌های پرداخت‌نشده آب، برق، گاز، سفره خالی، بدهکاری به عالم و آدم، لباس کهنه فرزندان و شرمندگی تنها بخش کوچکی از مشکلات کارگران شهرداری است.

کارگر شهرداری در ادامه گفت: آیا با شرایط موجود واقعاً انگیزه‌ای برای کارگر می‌ماند؟! چگونه می‌شود که حقوق پرسنل شهرداری و دیگر افراد مرتبط با این نهاد به‌موقع پرداخت می‌شود و همیشه کارگران باید برای دریافت مزد زحمات خود چشم‌انتظار بماندند، همان‌طور که ما برای شهرداری از دل‌وجان کار می‌کنیم انتظار داریم  مسئولان هم نسبت به پرداخت به‌موقع حقوق ما اقدام کنند، تا کی باید دست‌خالی به خانه برگردیم.

این کارگر  ادعاهای برخی کانال‌های خبری شهرستان را مبنی بر پرداخت 10 ماه حقوق معوقه کارگران را کذب دانست و افزود: از روی کار آمدن اعضای شورای شهر پنجم و شهردار فعلی تاکنون تنها دو ماه حقوق معوقه خود را دریافت کرده‌ایم و این ادعا کاملاً کذب و بی‌اساس است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment