ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > حضور کارگران بیکار شده فاز ۱۹ پارس جنوبی در تجمع اعتراضی مقابل پالایشگاه دهم

حضور کارگران بیکار شده فاز ۱۹ پارس جنوبی در تجمع اعتراضی مقابل پالایشگاه دهم

کارگران
ایران ـ کارگری

حضور کارگران بیکار شده فاز ۱۹ پارس جنوبی در تجمع اعتراضی، مقابل پالایشگاه دهم

کارگران بیکارشده فاز ۱۹ پارس جنوبی روز شنبه ۲ تیرماه ۱۳۹۷ برای چهارمین روز متوالی مقابل پالایشگاه دهم تجمع کردند. بر اساس گزارش دریافتی تجمع اعتراضی کارگران بیکارشده فاز ۱۹ پارس جنوبی که مقابل پالایشگاه تجمع کرده‌ بودند، روز شنبه وارد روز چهارم خود شد.

این کارگران معترض که تعداد آنها حدود ۲۰ نفر برآورد شده است، پیش از این در بخش نگهبانی و حراست مشغول به کار بودند؛ ولی با شروع بهره‌برداری پالایشگاه دهم، بیکار شده‌اند.

خواست و اعتراض این تعداد از کارگران فاز ۱۹ پارس جنوبی که اکنون آنها را به مقابل درب پالایشگاه کشانده است را از زبان خودشان بشنویم: «ما کارگران شرکت کننده در این تجمع اعتراضی با اتمام پروژه و بهره‌برداری از پالایشگاه بیکار شدیم؛ ولی مسئولان وعده دادند که ما را به سرکار بازمی‌گردانند؛ اما این وعده‌ها محقق نشده است. ما که سالها در این فاز پارس جنوبی کار کرده‌ایم درست نیست که به بهانه اتمام پروژه، بیکار شویم و نتوانیم چرخ زندگی‌مان را بگردانیم.»

از دیگر کارگران شرکت کننده در این تجمع اعتراضی، یک کارگر بومی کنگان است؛ او می‌گوید: «چهار روز است که مقابل پالایشگاه جمع شده‌ایم. با توجه به نابودی مشاغل محلی در منطقه مانند کشاورزی و صیادی به دلیل حضور صنعت؛ تنها مسیر درآمد مردم منطقه، پالایشگاه‌های پارس جنوبی هستند که این مسیر نیز روز به روز برای بومیان مسدودتر می‌شود.»

او در حالی که به تجربه دریافته است که مسئولان و مقامات برای او و دیگر همکارانش کاری نمی‌کنند، مأیوسانه می‌افزاید: «بهتر است مسئولان فکری به حال بومی‌های بیکار شده بکنند؛ چون اگر در پروژه‌ها به کارگرفته نشویم، هیچ راهی برای امرار معاش در منطقه نداریم.»

آنطور که در رسانه‌ها آمده است، پیشتر با وعده‌های مدیرعامل منطقه ویژه، قرار شده بود این نیروهای حراستی به صورت قرارداد موقت جذب شوند که از قرار معلوم این وعده‌ها مثل خیلی از وعده‌های دیگر محقق نشده و این کارگران دوباره بیکار شده‌اند.
یادآوری می‌شود که فاز ۱۹ پارس جنوبی در شهرستان کنگان واقع شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment