ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > عدم تمدید قرارداد و بیم و هراس ۶۰۰ کارگر گروه نساجی فرقانی درسال ۹۶

عدم تمدید قرارداد و بیم و هراس ۶۰۰ کارگر گروه نساجی فرقانی درسال ۹۶

کارگر نساجی
ایران – کارگری

عدم تمدید قرارداد و بیم و هراس ۶۰۰ کارگر گروه نساجی فرقانی درسال ۹۶

در شروع فروردین ماه  امسال، قرارداد کاری کارگران گروه نساجی فرقانی در استان قزوین تمدید نشده است و همین مسئله باعث شده تا حدود ۶۰۰ کارگر شاغل در این مجموعه نساجی  نگران وضعیت شغلی خود بشوند.
کارگران گروه نساجی فرقانی شامل کارخانه‌های «یاس نخ»، «یاس نخ البرز»، «نخ البرز»، «صنایع بافت تکمیلی ایران» و «نخ پاسارگاد» می‌شود.

این کارگران می گویند: کارفرما از ابتدای ماه جاری (فروردین ماه) قرارداد کار حدود ۶۰۰ کارگر شاغل در این مجموعه نساجی را تا این لحظه تمدید نکرده و به دنبال آن فعالیت هیچیک از واحدها آغاز نشده است.
کارگران با یادآوری اینکه مدیریت این مجموعه مانند سایر بنگاه‌های اقتصادی در چند سال گذشته برای تامین منابع مالی و مواد اولیه تولید با چالش‌هایی روبرو بوده است، افزود: نگرانی کارگران از این است که مبادا با استمرار وضعیت فعلی درهای کارخانه‌ها به‌صورت کامل بسته و آنها بیکار شوند.

کارگران این واحد تولیدی در ادامه گفتند: از قرار معلوم مدیریت گروه نساجی فرقانی عقیده دارد که فعالیت این واحد‌های تولیدی به شیوه کنونی مقرون به صرفه نیست و باید برای کاهش هزینه‌های کارخانه بخشی از نیروی انسانی تعدیل شوند.
کارگران می‌گویند، این واحد بزرگ نساجی دچار مشکلاتی‌است و اگر مسئولان چاره‌ای برای رفع آن نکنند به زودی شاهد تعطیلی کامل این کارخانه عظیم تولیدکننده نخ و سایر محصولات نساجی در خاور میانه خواهیم بود.

بنابر گفته کارگران؛ در گروه نساجی فرقانی حدود ۶۰۰ کارگر در پنج شرکت مشغول کارند که جدا از مشکلات بوجود آمده؛ مزد چهار ماه گذشته به همراه عیدی و پاداش پایان سال گذشته آنها پرداخت نشده است.

قائم مقام گروه نساجی فرقانی، منتظری در همین رابطه با اشاره به مشکلات حاکم بر بازار طی چند سال گذشته گفت: با شرایط به وجود آمده در بازار، گروه نساجی فرقانی هنوز شروع به کار نکرده و باید تصمیم‌گیری کند.
وی با بیان اینکه تصمیم‌گیری برای شرایط فعلی زمان بر خواهد بود، افزود: قطعا کارگران به کار سابقشان بازخواهند گشت.

باید دید که این وعده‌ها تا کجا جامه عمل خواهد پوشید و نهایتأ وضعیت کار و زندگی کارگران زحمتکش به چه صورت تعیین تکلیف خواهد شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment