ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > ۶ماه حبس و ۳۰ ضربه شلاق برای خبرنگاران در ازای کمک به یک دانش آموز + کلیپ

۶ماه حبس و ۳۰ ضربه شلاق برای خبرنگاران در ازای کمک به یک دانش آموز + کلیپ

شلاق اخراج کمک هزینه تحصیل

ایران – فقر

مورد عجیب قضایی؛ ۶ماه حبس و ۳۰ ضربه شلاق برای خبرنگاران در ازای کمک به یک دانش آموز

روز دوشنبه ۱۷مهرماه، حکم ۶ماه حبس و ۳۰ ضربه شلاق برای خبرنگاران باغملک نیوز، از سوی دادگاه صادر شد.

سال گذشته، پسری به نام کاظم  به علت فقر وبدبختی و عدم توانايي در پرداخت ۲۰ هزار تومان به مدرسه، توسط مدیر مدرسه اخراج شد. به دنبال این خبر، خبرنگاران باغملک نیوز برای بازگرداندن این دانش آموز، با انتشار مطلبی، مدیران مدرسه را مورد انتقار قرار دادند، در ادامه این خبر مسئولین مدرسه شکایتی را علیه این خبرنگاران به دادگاه ارائه کردند، که دادگاه در یک طرح ضد انسانی شکایت را پذیرفته و برای خبرنگاران ۶ ماه حبس و ۳۰ ضربه شلاق مشخص كرده است.

خبرنگار یک سایت محلی در شهر باغملک خوزستان به جرم حمایت از دانش آموز فقیر و مستضعف محکوم شد! قاضی پرونده در اقدامی عجیب خبرنگاران را به تحمل ۶ ماه حبس و ۳۰ ضربه شلاق محکوم کرد، که با لحاظ شرایط متهمین و با رعایت رأفت اسلامی به مبلغ پانصد هزار تومان جریمه مخفف گردیده است.

خبرنگاران بخاطر انتشار کلیپ زیر به زندان و شلاق محکوم شدند!


ماجرا چه بود؟

سال گذشته کاظم دانش آموز باغملکی که در مدرسه روستایی درس می خواند به علت عدم توانایی مالی در پرداخت مبلغ ۲۰ هزارتومان از مدرسه اخراج شد. پس از این اتفاق تلخ خبرنگاران پایگاه خبری باغملک_نیوز برای کمک به بازگشت این دانش آموز وارد ماجرا شدند و با انتشار خبر و مصاحبه ای به انتقاد از اقدام سخیفانه مدیر مدرسه پرداختند.

با انتشار این خبر مسئولین باغملکی برای سرپوش گذاشتن بر این بی کفایتی کاظم را به مدرسه بازگرداندند و بر علیه خبرنگاران پایگاه خبری باغملک نیوز طرح شکایت کردند که متاسفانه پس از تشکیل دادگاه این پرونده علی رغم ارائه مستندات قوی از سوی خبرنگاران و شهادت پدر کاظم دانش آموز اخراج شده؛ قاضی پرونده در اقدامی عجیب خبرنگاران را به تحمل ۶ ماه حبس و ۳۰ ضربه شلاق محکوم کرد که با لحاظ شرایط متهمین به جریمه پانصد هزار تومانی مخفف گردید.

عجیب ترین اتفاق:

شرم آور اینجاست که پدر کاظم دانش آموز روستایی باغملک نیز که توان مالی پرداخت ۲۰ هزارتومان را نداشته طبق نظر حقوقی قاضی به حبس و شلاق محکوم شده و نهایتا با تخفیف مواجه شده است. فرزندش را از مدرسه اخراج کردند و خودش را می خواهند زندانی کنند، آیا برای این محرومین و مستضعفین فریادرسی هست؟ اگر مسئولین استانی و منطقه ای با اطلاع از اینگونه ظلم ها با خیال راحت سر بر بالین بگذارند جز خیانت است؟

پی نوشت: گفتنی است این حکم در مرحله تجدید نظر به سر می برد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment