ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > حبس عثمان اسماعیلی فعال کارگری و شروع دادگاه حبیب ساسانیان شاعر آذری

حبس عثمان اسماعیلی فعال کارگری و شروع دادگاه حبیب ساسانیان شاعر آذری

عثمان اسماعیلی
ایران ـ اجتماعی

حبس عثمان اسماعیلی فعال کارگری و شروع دادگاه حبیب ساسانیان شاعر آذری

بنا به خبر دریافتی آقای عثمان اسماعیلی فعال کارگری که به دلیل “شرکت در مراسم روز جهانی کارگر” به دو ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، بزودی جهت تحمل حبس راهی زندان می شود.

عثمان اسماعیلی از فعالین کارگری است که در تاریخ ۱۷ بهمن‌ماه سال جاری(۹۶) توسط شعبه اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سقز، به او مهلت ۳۰ روزه داده شده بود تا جهت معرفی خود به دادگاه، ، امروز اعلام کرد تا ۱۵ اسفندماه جهت تحمل حبس راهی زندان می شود.

عثمان اسماعیلی پیش تر در تاریخ ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴، در شهر سقز توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شده بود. اندکی بعد در تاریخ ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۴، در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان سقز به اتهام “شرکت در مراسم روز جهانی کارگر” محاکمه و به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد.
آقای اسماعیلی به حکم صادره اعتراض کرد که این حکم پس از بررسی در دادگاه تجدید استان به تحمل دو ماه حبس در زندان سقز تقلیل یافت.
حکم صادره روز ۲۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری به این فعال کارگری ابلاغ شد.

حبیب ساسانیان شاعر اردبیلی محبوس در زندان تبریزحبیب ساسانیان

از سوی دیگر خبردار شدیم که روز ۵ اسفندماه آخرین جلسه دادرسی به پرونده حبیب ساسانیان، شاعر و فعال سیاسی در شعبه ۲۶ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی با حضور نام‌برده برگزار شد.
یک منبع نزدیک به آقای ساسانیان گفت: “اتهامات آقای ساسانیان؛ تشکیل گروه و افشای اسناد محرمانه بوده است، که ایشان تمامی این اتهامات را صریحاً رد کرد. دادگاه به زودی نسبت به صدور رای اقدام خواهد کرد.”

منبع نزدیک به خانواده ساسانیان در ادامه گفت: ” حبیب ساسانیان متاهل و دارای دو فرزند ۱۱ و ۱۵ ساله است که در پی بازداشت وی، وضعیت زندگی این خانواده در نبود پدر، نابسامان شده است و همچنین مشکلاتی از جمله مشکلات مالی را برای آنان به وجود آورده است؛ این خانواده که اجاره‌نشین هستند، تامین هزینه‌های رفت و آمد به زندان برایشان دشوار است.”

حبیب ساسانیان (یاکاموز) شاعر اردبیلی که مردادماه سال جاری اعتصاب غذا کرده بود با محقق شدن خواسته‌هایش اعتصاب خود را شکست. همزمان وثیقه یک میلیارد تومانی تعیین شده پیشین ایشان به ۳۵۰ میلیون تومان کاهش یافت. خانواده حبیب ساسانیان با تامین وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی زمینه آزاد شدن موقت حبیب را فراهم کردند. سرانجام این شاعر اردبیلی، ۶ شهریورماه امسال بعد از ۱۶ ماه بلاتکلیفی بصورت موقت آزاد شد. و اکنون خبر می‌رسد که دادگاه وی شروع شده است؛ تا چه حکمی برای وی رقم بزنند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment