ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > یکسال حبس برای خانم سیما کیانی شهروند بهایی ساکن شهر ری

یکسال حبس برای خانم سیما کیانی شهروند بهایی ساکن شهر ری

خانم سیما کیانی شهروند بهایی
ایران – اجتماعی

یکسال حبس برای خانم سیما کیانی شهروند بهایی ساکن شهر ری

شهروند بهایی سیما کیانی ، ساکن شهر ری که در اسفندماه سال ۹۵ بازداشت شده و در فروردین ماه سال جاری با تودیع وثیقه آزاد شده بود، ظهر دیروز در دادگاه انقلاب شهر ری به تحمل یکسال حبس تعزیری محکوم و جهت گذراندن دوران محکومیت‌اش راهی زندان شد.

خانم سیما کیانی شهروند بهایی ساکن شهر ری جهت تحمل یکسال حبس تعزیری راهی زندان شد.

خانم سیما کیانی دیروز در تاریخ ۷ بهمن‌ماه سال جاری به اتهام تبلیغ علیه نظام محاکمه و به تحمل یکسال حبس تعزیری محکوم شد.

منبع نزدیک به خانواده خانم کیانی در گزارش خود گفت: ”ظهر دیروز سیما در جلسه دادگاه انقلاب شهر ری به یکسال حبس تعزیری محکوم شد. “

در ادامه این گزارش آمده: ”پس از پایان جلسه سیما را بازداشت و به زندان منتقل کردند. “

سیما کیانی ، شهروند بهایی برای نخستین بار در اسفندماه سال ۹۵ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در فروردین‌ماه سال جاری با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی تا زمان برگزاری جلسه دادگاه از زندان آزاد شد.

منابع مطلع گفتند در هنگام بازداشت این شهروند تمامی کتب، مقالات، سی‌دی و کامپیوتر شخصی‌اش توسط نیروهای امنیتی ضبط شده است.

باید یادآوری کنیم که شهروندان بهایی در ایران از آزادی های مرتبط به باورهای دینی خود محروم هستند، این محرومیت سیستماتیک در حالی است که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

گفته می‌شود در ایران بیش از سیصد هزار نفر بهایی وجود دارد اما قانون اساسی ایران فقط اسلام، مسیحیت، یهودیت و زرتشتی گری را به رسمیت شناخته و مذهب بهاییان را به رسمیت نمی‌شناسد. به همین دلیل طی سالیان گذشته همواره حقوق بهائیان در ایران به‌صورت سیستماتیک نقض شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment