ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > محکومیت حبس سنگین برای زوج زردشتی آفرین نیساری و کارن وفاداری

محکومیت حبس سنگین برای زوج زردشتی آفرین نیساری و کارن وفاداری

حبس سنگین برای زوج زردشتی
ایران – اجتماعی

محکومیت حبس سنگین برای زوج زردشتی آفرین نیساری و کارن وفاداری

حکم ۱۶ سال حبس به آفرین نیساری و حکم ۲۷سال حبس به کارن وفاداری همراه با مصادره کلیه اموال آنها صادر شد.

دادگاه خانم نیساری و آقای وفاداری زوج زردشتی در تاریخ ۵ دی ماه و در شعبه ۱۵دادگاه به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. حکم قاضی صلواتی در حالی صادر شده که اتهامات وارد شده توسط متهمان رد شده است.

در گزارش یک منبع آگاه آمده است که، قاضی دادگاه بدون توجه به دفاعیات وکیل و اعتراض به انتساب اتهامات بدون ارائه کمترین مستندات حقوقی، احکام سنگینی علیه خانم نیساری و آقای وفاداری صادر کرده است.

خانم آفرین نیساری، مدیر گالری ”ان“‌ و کارن وفادادی، دو تابعیتی ایرانی- امریکایی، در تاریخ ۳۰ تیر ماه سال ۹۵ توسط سپاه پاسداران بازداشت و پس از سپری کردن بیش از ۵ ماه سلول‌های انفرادی در بند ۲- الف به بندهای عمومی در اوین منتقل شدند.

یادآوری میشود که بازداشت موقت آنها علی‌رغم پایان یافتن تحقیقات مقدماتی و تبدیل قرار بازداشت موقت به وثیقه در همان ماه‌های نخست، به‌ دلیل مخالفت سپاه ادامه یافت تا اینکه پس از سپری شدن ۱۷ماه از بازداشت موقت، مجدداً قرار وثیقه‌ای به میزان ۱۰۰میلیارد تومان توسط قاضی صلواتی صادر شد.

کارن وفاداری از ایرانیان زرتشتی است که پس از سال‌ها زندگی در کشور امریکا به ایران بازگشته بود و سرمایه خود را از کشور خارج نکرده است. آقای وفاداری پیش از بازداشت، جهت استرداد بخشی از املاک موروثی خانواده‌شان، شکایت‌های متعدد و پی گیری‌های زیادی انجام داده بودند که این شکایت‌ها با بازداشت ایشان متوقف شده است.

خانم آفرین نیساری نیز از چهره‌های شناخته شده فرهنگی- هنری است که سال‌ ها به فعالیت‌ های فرهنگی در گالری ”ان“ که مؤسس این گالری هم خودشان بوده، پرداخته است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment