ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > محکومیت ظالمانه ۵سال حبس برای روحیه نریمان و فرزاد دلآرام شهروندان بهایی

محکومیت ظالمانه ۵سال حبس برای روحیه نریمان و فرزاد دلآرام شهروندان بهایی

محکومیت حبس
ایران – اجتماعی

محکومیت ظالمانه ۵سال حبس برای روحیه نریمان و فرزاد دلآرام شهروندان بهایی

دو شهروند بهایی ساکن شیراز به نام های روحیه نریمان و فرزاد دلآرام بخاطر بهایی بودن به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

بنابر این گزارش روحیه نریمان و فرزاد دلارام که زوج بهایی هستند در سال گذشته به تاریخ ۱۱ مهر ماه ۱۳۹۵ توسط مامورین اداره اطلاعات سپاه دستگیر و منزل آنان به طور کامل مورد تفتیش قرار گرفت که پس از ۱۰ روز بازداشت با تودیع ۳۳۰میلیون تومان وثیقه به طور موقت آزاد شدند.
این دو شهروند بهایی در تاریخ ۸ اسفند ۱۳۹۵ در شعبه یک دادگاه انقلاب به قضاوت قاضی ساداتی محاکمه و  هرکدام به تحمل ۵سال حبس تعزیری محکوم گردیده اند که این حکم به تازگی به آنان ارسال شده است.

دو شهروند بهایی ساکن شیراز به اتهام تبلیغ علیه نظام و همچنین ذکر عنوان «عضویت در گروهک های غیرقانونی بهاییت» با هدف برهم زدن امنیت کشور محاکمه و محکوم شده‌اند.
این زوج بهایی دارای دو فرزند کوچک و نوجوان هستند.

شهروندان بهایی صرفا به دلیل عقیده مذهبی شان مورد آزار و اذیت قرار می گیرند، این در حالی است که مسئولین، بارها عنوان کرده‌اند که شهروندان دگراندیش در ایران آزادند؛ اما هر روز شاهد اخبار تبعیض علیه دگراندیشان مذهبی از تفکرات مختلف در ایران هستیم.

یادآوری می‌شود که در طی چند هفته گذشته شماری از شهروندان بهایی از گوشه و کنار کشور، صرفا به دلیل عقیده خود از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده و یا در زندان محکوم به حبس شده‌اند. ازجمله می‌توان از بازداشت غیر قانونی خانم میترا بدرنژاد زهدی شهروند بهایی در اهواز در روز شنبه ۱۲ اسفندماه ۹۶ توسط ماموران وزارت اطلاعات و بازداشت ۷ شهروند بهایی در بوشهر توسط نیروهای امنیتی در روز سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ نام برد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment