ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > حالت تهوع مردم ماهشهر از استنشاق گاز سمی در یکشنبه‌شب ۱۷تیرماه

حالت تهوع مردم ماهشهر از استنشاق گاز سمی در یکشنبه‌شب ۱۷تیرماه

حالت تهوع
ایران – اجتماعی

حالت تهوع مردم ماهشهر از استنشاق گاز سمی در یکشنبه‌شب ۱۷تیرماه

حالت تهوع مردم از استنشاق گاز سمی شب یکشنبه ۱۷ تیرماه در ماهشهر مردم را در حوالی نیمه شب به خیابان‌ها کشید. اما هیچکس نمی‌دانست که منشا گاز خفه کننده کجاست. به گزارش رسیده رئیس اداره محیط زیست بندر ماهشهر با تایید این موضوع گفت: «از نیمه شب گذشته دودی آسمان شهرستان بندر ماهشهر را فرا گرفت.

با فاصله کمی به همراه اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان و با توجه به جهت وزش باد، بازدید میدانی تا محدوده گرگر و حد فاصل جاده شادگان و بررسی دقیق برای تعیین منشا این دود انجام شد.» وی ادامه داد: «پس ازبازدید میدانی و پرس و جو از روستاییان و بررسی شواهد موجود، مشخص شد منشا دود خارج از حوزه استحفاظی شهرستان است و با توجه جهت باد این دود به سطح شهرستان رسیده است.»

رئیس اداره محیط زیست شهرستان بندرماهشهر ادامه داد : «این بررسی ها تا ساعت ۷ صبح ادامه داشت اما تا به حال منشا دقیق این دود در خارج از محدوده شهرستان مشخص نشده است.» به گزارش رسیده، برخی از شهروندان بندرماهشهری نیمه شب گذشته به دلیل وجود دود در سطح شهر دچار حالت تهوع شدند.

هفته گذشته آتش سوزی گسترده‌ای در تالاب هورالعظیم رخ داد که آسمان چند شهرستان استان خوزستان را فرا گرفت. با کاهش ورودی آب به تالاب هورالعظیم، هر سال شاهد این آتش سوزی‌ها هستیم که با توجه به تاثیر منفی آن بر حیات تالاب و محیط‌بانان، کارشناسان بارها نسبت به تکرار آن هشدار داده‌اند.

همچنین بخوانید: ماهشهر به‌کجا می‌رود؟! بحران فاجعه‌بار کم‌آبی و پمپاژ آب آلوده و تهدید شبه وبا – کلیپ

رئیس اداره محیط زیست شهرستان بندرماهشهر گفت: «منشا دودی که نیمه یکشنبه شب بخشی از آسمان شهرستان بندر ماهشهر را فراگرفت و ایجاد حالت تهوع مردم از استنشاق گاز سمی شب گذشته در ماهشهر شد هنوز مشخص نشده ولی بررسی‌ها نشان می‌دهد که منشا آن در محدوده شهرستان نبود.»

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment