ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > حادثه فجیع جان باختن دو کارگر بر اثر سقوط به داخل مخزن محلول شیمیایی + عکس

حادثه فجیع جان باختن دو کارگر بر اثر سقوط به داخل مخزن محلول شیمیایی + عکس

حادثه فجیع شیراز

ایران – حادثه کارگری

حادثه فجیع جان باختن دو کارگر بر اثر سقوط به داخل مخزن محلول شیمیایی

در شهرک صنعتی شیراز دو کارگر بر اثر سقوط به داخل مخزن محلول شیمیایی جان خود را از دست دادند.
این حادثه بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۲۹ شهریورماه ساعت ۱۵:۳۴  رخ داد. بنابر اطلاعات رسیده، ماموران آتش‌نشانی شیراز جسد این کارگران را از داخل مخزن خارج کردند.

بنیانی فرمانده آتش نشانان اعزامی در رابطه با جزئیات این حادثه گفت: در پی تماس کارگران کارخانه شست و شوی ظروف پالایشگاهی با سامانه ۱۲۵ مبنی بر وقوع حادثه سقوط دو نفر از کارکنان در مخزن مواد شیمیایی، ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز، ساعت ۱۵:۳۴ روز گذشته زنگ ایستگاه ۱۶ را به صدا درآورد و نیروهای امداد و نجات از ایستگاه ۱۶ و تیم کمکی از ایستگاه ۱۷ را نیز بلافاصله بسوی محل حادثـه در شهرک صنعتی، روانه کرد.

فرمانده آتش نشانان گفت:

محل حادثـه کارخانه شست و وشوی ظروف پالایشگاهی واقع در شهرک صنعتی بود که ظروف پالایشگاهی را در مخزن نیتروژن مایع با دمای ۳۶۰ درجه زیر صفر ریخته و بعد از انجماد پاکسازی می نمایند.

بنیانی افزود: یک نفر از مهندسین جوان کارخانه که متوجه چسبیدن یکی از ظروف به دیواره مخزن می شود، برای جداسازی ظرف وارد مخزن شده که در همان لحظات اولیه کاملا منجمد شده و به داخل مخزن سقوط می کند.به دنبال مشاهده این حادثه توسط مهندس دیگر حاضر در صحنه، وی برای کمک به همکار خود وارد مخزن می شود که او نیز به محض ورود دچار صانحه مشابه شده و به درون مخزن سقوط می کند..

فرمانده آتش نشانان ادامه داد: به محض رسیدن نیروهای عملیاتی به محل حادثه مشاهده شد که افراد حاضر در محل بوسیله جرثقیل موجود، مخزن نیتروژن مایع را واژگون و تخلیه کرده اند و دو فرد مذکور را به صورت کاملا منجمد و بی حرکت به بیرون مخزن انتقال دادند، آتش نشانان نیز با انجام اقدامات اولیه متوجه مرگ هر دو جوان در همان لحظات اولیه بروز حادثه شدند.

وضعيت كارخانه و اجساد دو كارگر كه جان سپردند درعكس بالای صفحه مشهود است.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment