ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > حادثه انفجار کارخانه روغن در گرمسار و جان باختن یک کارگر

حادثه انفجار کارخانه روغن در گرمسار و جان باختن یک کارگر

حادثه انفجار و جان باختن کارگر

ایران – حوادث کارگری

جان باختن یک کارگر در حادثه انفجار کارخانه روغن در گرمسار

مدیر عامل آتش نشانی و امداد و نجات گرمسار گفت: در حادثه آتش سوزی و در پی آن انفجار مخزن مواد اشتعال‌زا در کارخانه روغن کشی گرمسار جان یک کارگر را گرفت.

مدیر عامل آتش نشانی و امداد و نجات گرمسار عباس قندالی، ضمن تائید جان باختن یک نفر در حادثه آتش سوزی کارخانه ای در گرمسار، بیان کرد: این حادثه بر اثر آتش سوزی در یکی از مخازن نگهداری مواد اشتغال زا رخ داد که در نهایت به انفجار انجامید.
او در ادامه افزود: در این حادثه یک کارگر به نام سعید نور محمد بر اثر جراحات وارده جان باخت.

عباس قندالی مدیر عامل آتش نشانی گرمسار گفت:

در پی وقوع آتش سوزی و متعاقب آن انفجار در یکی از مخازن کارخانه روغن کشی گرمسار اکیپ های آتش نشانی به محل اعزام و برای عدم سرایت آتش به بخش های دیگر اقدام کردند که در نهایت این اقدامات موفقیت آمیز بود و آتش مهار شد.
او اضافه کرد: این حادثه ظهر روز سه شنبه رخ داد، برای حضور در این حادثه چهار اکیپ آتش نشانی و امداد به محل اعزام شدند.

گسترش روزانه حوادث ناشی از کار که در اکثر موارد به از دست دادن جان کارگران و یا نقص عضو شدن آنان می انجامد نشان از بی لیاقتی مسولان امور و بی اهمیت دانستن جان کارگران محروم کشور می باشد .
کلید مفقوده حوادث کار در ایران به خصوصی ‌سازی‌ و سپردن کار به دست کارفرمایانی بازمی‌گردد که کوچک‌ترین شناخت و تجربه‌ای از مسائل ایمنی و اداره نمودن یک واحد تولیدی ندارند.
مطابق آمار ثبت شده در کارخانه‌های بخش خصوصی روزانه ۴ و نیم کارگر بر اثر حوادث ناشی از کار فوت می‌کنند. در این شرایط مشخص نیست که با چه منطقی خصوصی‌ سازی در اقتصاد ایران توجیه می‌شود. امری که تنها تعداد خانواده‌های بی‌سرپرست را افزایش داده است.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment