ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > حادثه انفجار و مصدومیت ۹ کارگر شامل دو کودک و ۷ زن کارگر محروم

حادثه انفجار و مصدومیت ۹ کارگر شامل دو کودک و ۷ زن کارگر محروم

انفجار کپسول گاز

ایران – کارگری

 حادثه انفجار و مصدومیت ۹ کارگر شامل دو کودک و ۷ زن کارگر محروم

انتقال دوتن از مصدومین انفجار در سنین ۱۴ و ۵ ساله با بالگرد اورژانس به بیمارستان زنجان

روز سه‌شنبه ۲۵ مهر فرماندار شهرستان خدابنده گفت: انفجار کپسول گاز هنگام پخت صبحانه موجب سوختگی کارگران فصلی روستای «شیخ‌آلو» شد.

به گزارش خبرگزاریها از زنجان ، حمید میرزایی فرد فرماندار شهرستان خدابنده،  گفت: انفجار کپسول گاز به هنگام پخت صبحانه موجب سوختگی کارگران فصلی روستای «شیخ‌آلو» شد.

در خصوص این حادثه دلخراش امیرحسین ایلیایی قائم مقام مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: هفت زن در سنین ۲۳ تا ۴۵ سال، یک پسر نوجوان ۱۴ ساله و یک پسربچه ۵ ساله بر اثر شدت انفجار از نواحی مختلف بدن دچار آسیب شدند که پس از اقدمات درمانی اولیه به منظور ادامه مداوا به بیمارستان امیرالمومنین خدابنده انتقال یافتند.

وی در ادامه افزود  علت وقوع این حادثه مشخص نبود و کارشناسان ذیربط در حال بررسی موضوع هستند
ایلیایی محل وقوع این حادثه را ۱۰ کیلومتری مسیر ارتباطی خدابنده – ابهر اعلام کرد و افزود: حال سه نفر از حادثه دیدگان وخیم گزارش شده که اورژانس هوایی زنجان برای انتقال آنان به بیمارستان آیت الله موسوی اعزام شد و مصدومین با بالگرد اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.
شایان ذکر است  در دوم خرداد سال ۱۳۹۶ ، انفجار کپسول گاز در روستای باغ کندی از توابع شهرستان زنجان ۲ مصدوم برجا گذاشت.
تیر ماه سال ۱۳۹۶ نیز انفجار کپسول گاز در روستای شیوه استان زنجان ۶ مصدوم برجا گذاشت و این حادثه در کیلومتر ۱۷ جاده زرین آباد بعد از روستا جوقین و در مراسم عروسی و در محل آشپزخانه و بر اثر بی احتیاطی و سهل انگاری اتفاق افتاد و مصدومان نیز عضو یک خانواده نبودند.
در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۹۵ نیز بر اثر انفجار کپسول گاز مایع در روستای جزلاندشت شهرستان طارم 2 نفر کشته و یک نفر نیز مصدوم شده بود.
این حادثه در درون کانکس و به احتمال بسیار هنگام طبخ غذا اتفاق افتاده بود و ۲ کارگر مرد به علت شدت انفجار و سوختگی در دم جان باخته و کارگر دیگر نیز از نواحی مختلف بدن اعم از سر، صورت، دست و پاها دچار ۸۰ درصد سوختگی شده بودند.
۱۶ شهریور ۹۵ نیز انفجار ناشی از کپسول گاز ۱۲ کیلویی در روستای جلیل آباد حومه قره پشتلو در نزدیک شهر ارمغانخانه از توابع شهرستان زنجان علاوه بر آتش سوزی منزل، صاحبخانه را نیز روانه بیمارستان کرد.
بررسی های اولیه کارشناسان آتش نشانی نشان داد که انفجار و حریق بر اثر نشت گاز در حین پر کردن گاز پیک نیک رخ داده بود.

آنچه از طرف این مقامات در حادثه فوق مسکوت گذاشته شده است این است که چگونه نوجوان ۱۴ ساله و پسربچه ۵ ساله بعنوان کارگر در محیط کار بوده‌اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment