ایران کارگر > اخبار > اخبار تظاهرات > جو شدید امنیتی در سنندج بدنبال تظاهرات و اعتراضات خیابانی پنجشنبه۱۶شهریور+ عکس و فیلم

جو شدید امنیتی در سنندج بدنبال تظاهرات و اعتراضات خیابانی پنجشنبه۱۶شهریور+ عکس و فیلم

سنندج

ایران – سنندج

تظاهرات و اعتراضات خیابانی در سنندج

جو شدیدأ امنیتی در سنندج بدنبال تظاهرات و اعتراضات خیابانی عصر پنجشنبه۱۶شهریور

مشاهده کلیپ

درپی فراخوان مردم سنندج عصر امروز پنجشنبه در ادامه اعتراض به قتل ناجوانمردانه دو کولبر اهل بانه به خیابانها آمدند.
تطاهرات مردم سنندج برای مخالفت با قتل کولبران از ساعت ۵ بعداز ظهر شروع شد.

نیروهای یگان ویژه سپاه به حالت آماده باش در آمده اند. هلی کوپتر ها بر فراز شهر سنندج به پرواز در آمده اند و جو شهر بسیار متشنج و امنیتی گزارش شده است.
نیروهای امنیتی اقدام به بازداشت و دستگیری معترضین کرده اند . بنا به گزارشات دریافتی تا کنون ۵ نفر بازداشت شده اند.

شایان ذکر است که شهرهای کردستان پس از اعتصاب در بانه متشنج می باشد و مردم بانه هنوز در اعتراض و اعتصاب هستند مسیرهای ورود به بانه بسته شده است .

سنندج

لازم به یادآوری است که روز سه شنبه ۱۴ شهریور ما مردم بانه در اعتراض به کشته شدن دو کولبر کرد توسط نیروی انتظامی دست به اعتراض گسترده زده و وارد فرمانداری شده و آنجا را سنگباران کردند. نیروی انتظامی به همراه یگان ضد شورش اقدام به شلیک به سمت تظاهر کنندگان کرده و تعداد زیادی را مجروح کردند. نیروهای امنیتی همچنین برای جلوگیری از گسترش تظاهرات و برای متفرق کردن مردم از گاز اشک آور و باتوم و شوکر الکتریکی استفاده کردند.

مسولین حکومتی برای جلوگیری از گسترش اعتراضات و اعتصاب عمومی مردم بانه ٬ بویژه پس از اعلام حمایت و همبستگی مردم شهرهای دیگر کردی از اعتراضات مردم بانه و اعلام اعتصاب و راهپیمایی در این دو شهر اقدام به ورود نیروهای گارد ویژه به شهر بانه کرده اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید     https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment