ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > جلوگیری از ورود ۳۰ کارگر «نی شکر هفت تپه» به کارخانه توسط مأموران حراست

جلوگیری از ورود ۳۰ کارگر «نی شکر هفت تپه» به کارخانه توسط مأموران حراست

haft tappe photo

ایران – جلوگیری از ورود کارگران

 

جلوگیری از ورود ۳۰ کارگر «نی شکر هفت تپه» به کارخانه توسط مأموران حراست

با ادامه اعتصاب صدها کارگر شرکت نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی‌شان،‌ ماموران حراست این واحد روز پنجشنبه اول تیر از ورود ۳۰ تن از کارگران به این شرکت جلوگیری کردند.

همزمان، ‌اعتصاب صدها کارگر شرکت نیشکر هفت‌تپه روز پنجشنبه نیز ادامه یافت. پیش از این،‌ گزارش‌های خبرگزاری ایلنا و اتحادیه آزاد کارگران ایران حاکی از آن بود که حدود ۱۵۰۰ کارگر روزمزدی و رسمی در این اعتصاب که از هفته گذشته آغاز شد شرکت دارند.

کارگران به پرداخت نشدن چهار ماه دستمزد،‌ پاداش و بهره‌برداری سال‌های ۹۴ و ۹۵ و همچنین پرداخت نشدن حق بیمه از جانب کارفرما به سازمان تامین اجتماعی معترضند.

 

کارگران مجتمع نی شکر هفت تپه گفتند؛ بدنبال ادامه اعتراضات صنفی شان در روزهای گذشته کارفرما با این استدلال که این ۳۰ کارگر اعتراضات را هدایت می‌کنند از ورودشان به کارخانه جلوگیری کرده‌ است.

برپایه این اظهارات از قرار معلوم ۳۰ کارگری که صبح پنجشنبه ۱ تیر ماه از حضور در محل کار همیشگی‌ خود منع شده‌اند بین ۱۸ تا ۲۲ سال سابقه کار دارند.

در همین رابطه، یکی از کارگران می گوید: در حالی که همه کارگران اعتصابی در واکنش به بی توجهی کارفرما در پرداخت مطالبات صنفی شان تصمیم به توقف تولید گرفته‌اند، ماموران حراست با این استدلال که این ۳۰ کارگر اعتراضات را هدایت می‌کنند از ورودشان به کارخانه ممانعت کرده‌اند.

طبق ادعای این کارگر مجتمع نی شکر هفت تپه همه کارگران این واحد در اعتراضات دو ماه گدشته نقش کلیدی دارند بنابراین اگر کارفرما قصد اخراج دارد باید همه کارگران را اخراج کند.

به گفته وی ،کارگران مجتمع نی شکر هفت تپه تقریبا از ابتدای سال جاری هر چند روز یکبار در اعتراض به معوقات مزدی و بیمه‌ای  خود در این واحد تولیدی دست از کار کشیده و تولید را متوقف می کنند.

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment