ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > جان باختن ۵ کارگر کارخانه مقواسازی در پاکدشت بر اثر گازگرفتگی

جان باختن ۵ کارگر کارخانه مقواسازی در پاکدشت بر اثر گازگرفتگی

گازگرفتگی
ایران ـ کارگری

جان باختن ۵ کارگر کارخانه مقواسازی در پاکدشت بر اثر گازگرفتگی

گازگرفتگی منجر به مرگ ۵ کارگر کارخانه مقواسازی در یکی از روستاهای پاکدشت در استان تهران شد. این حادثه صبح روز دوشنبه ۱۱ تیرماه ۱۳۹۷ رخ داده است. گزارش میدانی از این حادثه حاکی است که گازگرفتگی ناشی از مواد کاغذی در یک شرکت مقواسازی در پاکدشت بوده است.

در این گزارش قید شده است که روز دوشنبه صبح هنگام، ۵ نفر در گارگاهی در روستای محمودآباد پاکدشت جان خود را ازدست داده‌اند.

جزئیات این حادثه دلخراش صحنه را این چنین توصیف می‌کند که یک تیم بازرسان در ورود به این کارگاه با پیکر بی‌جان ۵نفر پدر و پسر و برادرزاده‌ صاحب کارگاه و یک نفر از اتباع بیگانه و یک نفر دیگر از هموطنان روبرو می‌شوند.

در این گزارش ذکر شده است که شواهد اولیه نشان از گازگرفتگی در حوضچه‌ دیگ خمیرسازی دارد؛ ولی برق‌گرفتگی نیز دور از ذهن نیست؛ زیرا هر ۵ نفر پشت سر هم و به فاصله‌ کوتاهی، یکی پس از دیگری وارد حوضچه شده و جان خود را ازدست داده‌اند. با توجه به تعداد بالای کشته شدگان در این حادثه فجیع، لازم است تا این مساله بصورت دقیق مورد بررسی کارشناسی قرار بگیرد.

لازم به یادآوری است که عامل اصلی چنین اتفاقاتی نبود درجه بالایی از اطمینان نسبت به مسائل ایمنی، مخصوصا در نقاط خطر‌ساز و عدم وجود بازرسی‌های کنترل شده در این کارگاه‌ها می‌باشد. از این نظر فعالیت و حضور نوبه‌ای نهادهای کنترلی برای کار نظارتی خود، ضریب امنیت محیط کار را افزایش می‌دهد؛ به نحوی که دیگر شاهد چنین صحنه‌های هولناکی نخواهیم بود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment