ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > جان باختن یک کولبر جوان زحمتکش و زخمی شدن دو کولبر دیگر

جان باختن یک کولبر جوان زحمتکش و زخمی شدن دو کولبر دیگر

کولبر ان زحمتکش

ایران – کولبران

جان باختن یک کولبر جوان زحمتکش و زخمی شدن دو کولبر دیگر

یک کولبر زحمتکش در مرز میان ارومیه و ترکیه هدف شلیک مستقیم قرار گرفت، ۲ تن دیگر بدنبال تعقیب توسط نیروی انتظامی از ارتفاع سقوط کرده و مجروح شدند.

براساس گزارشات رسیده، روز سه‌شنبه دوم آبان‌ماه، گروهی از کولبران کُرد در مرز میان ارومیه و ترکیه در کمین نیروهای نظامی مرزی  افتاده و درپی تیراندازی نیروی نظامی، یک کولبر زحمتکش دیگر جان خود را از دست داده است.
بنابه گزارش خبرگزاریها هویت این کولبر کُرد “ریبه‌ر نامیان” فرزند عبدالله اهل روستای “البیران” اعلام شده است.
حادثه شلیک در نزدیکی روستای “آلوسان” از توابع منطقه صومای برادوست روی داده و این کولبر کُرد در دم جان سپرده است.

زخمی شدن دو کولبر زحمتکش بدنبال تعقیب و گریز با نیروی انتظامی

گزارشات رسیده حاکی از این است که روز سه‌شنبه دوم مهرماه، در نتیجه تعقیب کولبران کُرد توسط نیروی انتظامی در سردشت، دو تن از آنان درپی سقوط از ارتفاعات به شدت مجروح گردیدند.
یکی از مجروحین “شیروان ابراهیمی” نام دارد. وی فرزند کمال و  ٣٠ سال سن دارد.
بنا به شهادت یک منبع مطلع، بدنبال سقوط از ارتفاع شیروان ابراهیمی با شکستگی در ناحیه پا مواجه شده است.
بنا به همین گزارشات این جوان زحمتکش ٣٠ ساله پس از جراحات شدید ناشی از سقوط از ارتفاع توسط نیروهای انتظامی بازداشت شده است.
یادآوری اینکه نیمه شب شنبه بیست و نهم مهرماه، یک کولبر کُرد به نام “محمد خالدی” در منطقه “قندول” سردشت براثر شلیک مستقیم به شدت زخمی و یک کاسبکار کُرد به نام “پشتیوان معین” در مسیر دولبی واقع در منطقه آلان سردشت با شلیک مستقیم گلوله جان خود را از دست داد.

کشتار گسترده کولبران در حالی است که پیش‌ از این معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کُردستان اعلام کرده بود: “به جرات خواهم گفت که از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تاکنون حتی یک کولبر در مرزهای کُردستان کشته و یا زخمی نشده است“.
تاکنون هیچ شخصیت حقوقی و حقیقی در ارتباط با شلیک مستقیم به کولبران و کاسبکاران مرزی کُردستان مورد پیگرد قانونی قرار نگرفته و پرونده‌ی قضایی افرادی که زخمی شده و یا جان خود را از دست می‌دهند به بهانه “حفظ و صیانت از مرزها” به نتیجه‌ی مشخصی نمی‌رسند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment