ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > جان باختن یک کارگر و مصدومیت ۶ کارگر دیگر در ۲ حادثه ایمنی

جان باختن یک کارگر و مصدومیت ۶ کارگر دیگر در ۲ حادثه ایمنی

حوادث کارگری
ایران – کارگری حوادث کارگری

جان باختن یک کارگر و مصدومیت ۶ کارگر دیگر در ۲ حادثه ایمنی

جان باختن یک کارگر سیمانکار و مصدومیت شدید کارگر دیگر در سقوط از داربست

در پی حادثه ای در ساختمان شیرین عسل که در شهرک صنعتی شماره سه سنندج رخ داد، یک کارگر جان خود را از دست داد.

براساس گزارشات رسیده، عصر شنبه گذشته ۱۸ فروردین ماه، کارگران سیمانکاری که مشغول کار در ساختمان شیرین عسل واقع در شهرک صنعتی شماره سه سنندج بودند، به شدت دچار حادثه شدند.

در جریان این حادثه دو کارگر از بالای یک داربست ناایمن سقوط کردند. پس از رسیدن ماموران آتش‌نشانی به محل، متوجه شدند که یکی از کارگران جان باخته است. کارگر دیگر که به شدت مصدوم شده بود، به بیمارستانی در شهر سنندج منتقل شد.

کارگر بیست و هشت ساله به نام نوید محمدی بر اثر سقوط از ارتفاع جانش را از دست داد و کارگری دیگر به نام اسماعیل زندی به شدت مصدوم شد.

گفته می‌شود، حال جسمانی اسماعیل زندی وخیم است و خانواده او به شدت نگران سلامتی‌اش هستند.

حادثه آتش‌سوزی بابکان آمل

مصدومیت ۵ کارگر در حادثه آتش‌سوزی شهر صنعتی بابکان آمل

بر اثر آتش‌سوزی عصر روز یکشنبه ۱۹ فروردین ماه در یک واحد بزرگ تولید پارچه در شهرک صنعتی بابکان شهرستان آمل پنج کارگر مصدوم شدند.

مدیر عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل در این رابطه گفت: به محض دریافت پیام آتش‌سوزی در شهرک صنعتی بابکان بلافاصله تیم‌های عملیاتی با چهار دستگاه خودروی آتش‌نشانی و ۱۵ آتش‌نشان به محل اعزام شدند.

مدیر عملیات سازمان آتش‌نشانی، علیرضا اکبری افزود: آتش‌سوزی هنگام فعالیت واحد تولیدی و حین کار کردن کارگران حوالی ساعت ۵ عصر رخ داد و براساس گزارش‌های اولیه چهار مرد و یک زن که از کارگران این واحد تولیدی بودند، بر اثر شدت انفجار ناشی از آتش‌سوزی و تخریب بخشی از واحد تولیدی دچار مصدومیت شدند.

او ادامه داد: اگرچه آتش‌سوزی خسارت مالی سنگین بر جای گذاشت، اما اعلام قطعی میزان خسارت مشخص نیست و کار‌شناسان مربوطه درحال جمع‌بندی هستند و گزارش نهایی آن بزودی اعلام خواهد شد.

بنابر اظهارات حاضران در صحنه، ترکیدگی دیگ بخار باعث انفجار و آسیب جدی به تاسیسات و تجهیزات واحد و تخریب بخشی از سالن تولید پارچه شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment