ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > جان باختن یک کارگر معدن در سیرجان

جان باختن یک کارگر معدن در سیرجان

کارگر معدن
ایران – کارگری

جان باختن یک کارگر معدن در سیرجان

به گفته روابط عمومی شرکت سنگ آهن گهرزمین سیرجان، عصر روز یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷، یک کارگر معدن از یکی از شرکت های پیمانکاری بر اثر سقوط از ارتفاع هشت متری داربست اسکلت فلزی حین کار جان باخت.

روابط عمومی شرکت سنگ آهن گهرزمین سیرجان اعلام کرد: «این کارگر که برای یکی از شرکت‌های پیمانکاری این معدن کار می‌کرد، حین کار بر اثر سقوط از ارتفاع هشت متری داربست اسکلت فلزی جان باخت.»

منابع کارگری هویت این کارگر را ولی الله غیب‌پور با ۳۳ سال سن اهل شهرکرد اعلام کردند، که در شیفت کاری عصر مشغول به کار بوده است.

گفته می‌شود، کارگر جان باخته تمامی دوره های ایمنی و آموزشی را هم با موفقیت گذرانده بوده است. به گفته روابط عمومی شرکت سنگ آهن گهرزمین سیرجان، علت سقوط این کارگر درحال بررسی است.لازم به یادآوری است که منطقه معدنی شهرستان سیرجان در ۱۷۶کیلومتری جنوب غربی کرمان قرار دارد .

بیشتر بخوانید: کشته و مصدوم شدن ۴ کارگر در معدن طلای ورزقان و در کارخانه‌ای در تبریز

ایران رکورددار سوانح کارگری دنیا

میزان مرگ و میر، جراحت و نقص عضو در محیط‌های کارگری میهن‌مان به مرز نگران‌کننده‌ای رسیده است. نگاهی به ستون حوادث رسانه‌ها تاییدی بر این مدعاست. خبرگزاری مهر به نقل از رئیس کانون کارگران ساختمانی نوشته بود: «ایران با ۱۵ هزار حادثه‌دیده کارگری در دنیا رکورددار است.»

باید گفت که کارگران ساختمانی بیش از سایر کارگران دستخوش سوانح می‌شوند و از این رو بیشترین قربانیان سوانح کاری به این حوزه از کار مربوط می‌شود. از سوی دیگر طبق آمارهایی که وزارت کار اعلام کرده است، صدها هزار نفر از کارگران ساختمانی از خدمات درمانی و بیمه تامین اجتماعی محروم هستند.

از آن گذشته بیمه تامین اجتماعی، بیمه فوت، مصدومیت و نقص عضو ناشی از سوانح کاری را شامل نمی‌شود و در صورت بروز چنین پیشامدهایی، فرد مصدوم و خانواده‌اش از هیچگونه کمک مالی نصیب نمی‌برند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment