ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > جان باختن یک کارگر در حادثه کار در روانسر و جراحت دو کارگر بر اثر ریزش آوار در مشهد

جان باختن یک کارگر در حادثه کار در روانسر و جراحت دو کارگر بر اثر ریزش آوار در مشهد

حادثه کار

 ایران – کارگران

 جان باختن یک کارگر در یک حادثه کار در شهر روانسر

یک کارگر ایزوبام کار واحد مسکن مهر به دلیل حادثه کار در شهر روانسر از توابع کرمانشاه جان خود را از دست داد.

براساس گزارش رسیده ، روز یکشنبه بیست و سوم مهرماه، یک کارگر کُرد براثر سقوط از ارتفاع در حین کار جان باخت.

هویت این کارگر  “عباس نقدی” ٤٠ ساله اهل روستای “سیاران نهراب” از توابع شهرستان جوانرود اعلام شده است.

این کارگر در محله “هواشناسی” روانسر (آپارتمانی‌های کارگری) براثر سقوط روی داربست از طبقه پنجم در دم جان خود را از دست داده است.

در ایران بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار به دلیل سقوط از ارتفاع می‌باشد و فعالان کارگری بر این باورند، عدم ایمنی کار، نبود وسایل موردنیاز برای کار، استفاده از وسایل معیوب، بی‌توجهی کارفرمایان و همچنین عدم آگاهی کارگران از نحوه کار کردن از عوامل رخ دادن حادثه کار می‌باشند و خانواده قربانیان ناشی از حوادث کار از سوی هیچ نهاد مرتبطی مورد حمایت قرار نمی‌گیرند.

عدم رعایت ایمنی کار، سالانه در ایران و کردستان موجب مرگ تعداد زیادی از کارگران می‌شود و تاکنون دولت هیچ اقدامی برای کاهش مرگ و میر کارگران بر اثر حوادث کار انجام ندادە است.

 مجروح شدن دو کارگر ساختمانی بر اثر ریزش آوار در مشهد

حادثه در کار

صبح امروز بر اثر ریزش آوار ساختمانی در بلوار خیام جنوبی مشهد دو کارگر ساختمانی مجروح شدند.

 این حادثه صبح امروز – ۲۴ مهر ماه –  زمانی رخ داد که دو کارگر ساختمانی هنگام  تخریب یک ساختمان دو طبقه در بلوار خیام جنوبی ، زیر خرواری از خاک و نخاله  مدفون می‌شوند.

بنابر این گزارش آتشپاد سوم محمد جواد سبحانی (رئیس ایستگاه سوم آتش نشانی مشهد ،) پس از حضور نیروهای امداد ونجات در محل حادثه ، یکی از کارگران به صورت سرپایی مداوا شد وکارگر دیگری گرفتار آوار بتنی ساختمان شده بود سریعا بعد از خارج شدن از زیر آوار توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل می‌شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment