ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > جان باختن کاسبکار اهل بانه که بر اثر شلیک مستقیم نیروی انتظامی مجروح شده بود

جان باختن کاسبکار اهل بانه که بر اثر شلیک مستقیم نیروی انتظامی مجروح شده بود

بیماری های شغلی شلیک به کولبران
ايران – کولبران

جان باختن یک کاسبکار کُرد اهل بانه که بر اثر شلیک مستقیم مجروح شده بود

یک کاسبکار کُرد اهل شهرستان بانه که بر اثر شلیک نیروی انتظامی مجروح شده بود، پس از دو ماه و بیست روز بستری در بیمارستان جان خود را از دست داد.

براساس گزارش رسیده از خبرگزاریها روز دوشنبه بیست و دوم آبان‌ماه، یک جوان بانه‌ ای به نام “نژاد محمدی” که روز پنج‌شنبه دوم شهریورماه درپی شلیک مستقیم نیروهای انتظامی به شدت زخمی شده بود، پس از دو ماه و بیست روز بستری در بیمارستان سنندج جان سپرد.
تصویری از آخرین دیدار نژاد محمدی با دخترش

نژاد محمدی

ماشین شخصی این جوان کُرد اهل روستای “کیله” از توابع بانه در نزدیکی روستای “ننور”  هدف شلیک مستقیم نیروهای انتظامی قرار گرفته بود.

سایت «ایران کارگر» ضمن تسلیت به خانواده و عزیزان این کاسبکار زحمتکش جان باخته، قویأ این اعمال جنایتکارانه را محکوم می‌کند. شلیک و قتل کولبران و کاسبکاران و از هم پاشاندن یک خانواده و بی سرپرست کردن کودکان بی‌گناه و معصوم عملی بغایت شنیع و غیرانسانی و محکوم است.

طی یکسال اخیر بارها و بارها نیروی انتظامی و مرزبانان با شلیک‌‌های مستقیم خود، باعث زخمی شدن یا جان باختن کولبران زحمتکش و کاسبکاران بی‌پناه شده‌اند. در کشوری که بیکاری بیداد می‌کند و امان از بسیاری از جوانان بریده است، به قتل رساندن مردمی که با رنج و زحمت فراوان تلاش می‌کنند نان بخور و نمیری را برای خانواده‌شان فراهم سازند در هر نظام و با هر منطقی محکوم است و فقط در نظام جمهوری اسلامی است که چنین اعمال زشت و شنیعی در میان تمامی نهادهای امنیتی و انتظامی و نظامی نهادینه شده و مشروع است.
به گفته صالح نیکبخت، وکیل سرشناس کُرد، براساس قانون حکومت اسلامی ایران، “اگر فردی سرنشین یک خودرو باشد، ابتدا باید لاستیک ماشین را هدف گلوله قرار داد و سپس راننده را دستگیر کرد”.
این وکیل می‌گوید: در بسیاری موراد دیده شده که نیروهای نظامی این ماده‌ی قانونی را رعایت نکرده و مستقیما سرنشینان خودرو را هدف تیراندازی قرار می‌دهند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment