ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > جان باختن صدیق عزیزی ، نماینده کارگران فولاد زاگرس، در یک تصادف

جان باختن صدیق عزیزی ، نماینده کارگران فولاد زاگرس، در یک تصادف

جان باختن صدیق عزیزی، نماینده کارگران فولاد زاگرس، در یک تصادف
ایران – کارگری

جان باختن صدیق عزیزی، نماینده کارگران فولاد زاگرس، در یک تصادف

با کمال تاسف مطلع شدیم که بامداد روز پنجشنبه ۲۵ آبان ماه صدیق عزیزی از نمایندگان مقاوم و پر شور کارگران فولاد زاگرس (قروه کردستان) در مسیر قروه به تهران در نزدیکی شهر ساوه بر اثر تصادفی خونین جان باخت.

متاسفانه در نتیجه این تصادف همسر او نیز به کما رفت و دو دختر خردسالش نجات پیدا کردند.

فعال کارکری صدیق، همچون دهها کارگر کارخانه فولاد زاگرس بدنبال تعطیلی این کارخانه که با کمک  و همدستی  مسئولین وزارت کار با کارفرما صورت گرفت، آواره تهران شده بود و در یک شرکت خدماتی مشغول بکار شده بود.

کارگر زحمتکش صدیق، پیشاپیش همکارانش بطور بی وقفه ای بمدت سه سال با جسارتی ستودنی برای جلوگیری از تعطیلی کارخانه جنگید.

او در جریان این مبارزات هیچگاه دچار توهم در مورد تشکلهای دست ساز کارگری نشد و اتحادیه آزاد کارگران ایران نقطه رجوعش برای پیشبرد قوی تر مبارزات شان برای بازگشت بکار بود که سرانجام به رای بازگشت بکار آنان نیز منجر شد.

اما مسئولین وزارت کار در تبانی با کارفرما مسیر انحلال کارخانه را بطور غیر قانونی در پیش گرفتند و نهایتا بیش از سیصد کارگر فولاد زاگرس بیکار و دهها نفر از آنها آواره تهران و شهرهای دیگر شدند و صدیق عزیزی در نتیجه تحمیل چنین شرایطی از سوی وزارت کار دولت روحانی به کارگران فولاد زاگرس، ساعت ۴ بامداد امروز در حالیکه در مسیر بازگشت از قروه به تهران بر سرکارش بود جان باخت.

صدیق عزیزی فقط یار و یاور پر صلابت همکاران خود نبود. او در جریان بازداشت جعفر عظیم زاده، او را نیز تنها نگذاشت و  خانواده وی را علیرغم تنگدستی ناشی از بیکاری مورد حمایت مالی قرار داد.

صدیق ، قربانی تبانی مسئولین وزارت کار با کارفرمای فولاد زاگرس در تعطیلی کارخانه شد. او سازماندهی برجسته و جسور در اعتراضات و مبارزات کارگران فولاد زاگرس بود. وجود صدیق به عنوان نماینده ای از نماینده های کارگران ایران، نقطه امیدی برای ما در چالشها و مبارزات پیش روی طبقه کارگر ایران بود.

ما صدیق را از دست دادیم. اما جای خالی اش را همیشه احساس خواهیم کرد و مصمم تر از همیشه به مبارزات خود برای رهائی از نکبت سرمایه ادامه خواهیم داد.

ما نیز در سایت ایران کارگر با تسلیت به یاران صدیق و خانواده و دوستانش به صدیق عزیز بدرود میگوئیم و آرزوی بهبودی هر چه سریعتر همسر گرامی او را داریم.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment