ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > جان باختن دو کارگر ساختمانی در سنندج و روستای فال شهرستان مهر

جان باختن دو کارگر ساختمانی در سنندج و روستای فال شهرستان مهر

جان باختن کارگر ساختمانی
ایران – کارگری

مرگ یک کارگر ساختمانی ۵۷ ساله در سنندج 

بنابر گزارشات رسیده روز سه‌شنبه بیست و ششم دی‌ماه، یک کارگر ساختمانی به نام “عطاالله کاتورانی” ٥٧ ساله در شهرک کشاورز سنندج در اثر سقوط از محل کار خود جان باخت. او متاهل و صاحب چند فرزند است.
شاهدان عینی در این رابطه گفتند، این کارگر  در دم جان باخته و جسد وی به سردخانه پزشکی قانونی سنندج انتقال یافته است.
بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار در ایران به دلیل سقوط از ارتفاع می‌باشد و فعالان کارگری بر این باورند، عدم ایمنی کار، نبود وسایل موردنیاز برای کار، استفاده از وسایل معیوب، بی‌توجهی کارفرمایان و همچنین عدم آگاهی کارگران از نحوه کار کردن از عوامل رخ دادن حادثه کار می‌باشند و خانواده قربانیان ناشی از حوادث کار از سوی هیچ نهاد مرتبطی مورد حمایت قرار نمی‌گیرند.
عدم رعایت ایمنی کار، سالانه در ایران موجب مرگ تعداد زیادی از کارگران می‌شود و تاکنون حکومت ایران برای کاهش مرگ و میر کارگران بر اثر حوادث کار اقدام جدی را انجام ندادە است.

جان باختن کارگر جوان بر اثر برق گرفتگی در روستای فال شهرستان مهر

بنابه خبر دیگری یک کارگـر جوان روز دوشنبه بیست و پنجم دی‌ ماه در روستای فال شهرستان مهر در استان فارس بر اثر برق گرفتگی و سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

 هویت این کارگر مجتبی کماندار و ۳۳ ساله اعلام شده است. وی در زمان حادثه در حال جابه‌جایی میلگرد‌ها از طبق اول به طبقه دوم و رساندن آنها به دست یکی دیگر از کارگران بود که میلگرد با سیم برق تماس پیدا کرد. وی به علت شدت برق گرفتگی از ارتفاع به پایین پرت شده است.
این کارگـر به بیمارستان منتقل شد ولی علیرغم تلاش‌های پزشکان بیمارستان ولیعصر (عج) عملیات احیا موثر واقع نشد.

هادی ساداتی، نایب‌رئیس کانون سراسری انجمن‌های کارگران ساختمانی کشور، پیش از این درباره حوادث ناشی از کار گفته بود: روزانه پنج کارگر ساختمانی به دلیل عدم رعایت ایمنی کار در سراسر کشور جان خود را از دست می‌دهند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment