ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > جان باختن دردناک دو کارگر ساختمانی در دو حادثه

جان باختن دردناک دو کارگر ساختمانی در دو حادثه

حادثه کارگری

ایران – حوادث کار

جان باختن دو کارگر ساختمانی در دو حادثه

روز دوشنبه اول آبان ماه ۹۶ در دو حادثه جداگانه، دو کارگر ساختمانی در شهر های کرج وبابل جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاریها در حادثه اول که ظهر روز گذشته در شهرستان بابل استان مازندران رخ داد، یک کارگر نصاب ایزوگام از طبقه چهارم یک ساختمان سقوط کرد و جان خود را از دست دادند.

مهدی غلام‌نیا روشن، سخنگوی اورژانس بابل ،درباره جزئیات این حادثه به رسانه‌ها گفته است: ساعت ۱۲:۱۷ ظهر دوشنبه گزارشی مبنی بر سقوط یک کارگر ساختمانی که در طبقه چهارم در حال نصب ایزوگام بود به مرکز اورژانس اعلام شد.

وی افزود: به محض اطلاع نیروهای امدادی به محل حادثـه اعزام شدند اما متاسفانه مصدوم (مرد ۳۰ ساله) به علت شدت جراحات وارده و خونریزی شدید فاقد علائم حیاتی بود و تلاش‌های اورژانس نیز ثمری داشت.

اما در حادثـه دیگر که زمان آن به عصر روز گذشته اول آبان مربوط می‌شود، کارگر دیگری  در گلشهر کرج حین انجام کارساختمانی بر اثر ترکیدن لوله گاز جان خود را از دست می دهد.

سیدجواد موسوی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی کرج، با اشاره به حادثـه ترکیدگی لوله گاز در بلوار حدادی واقع در گلشهر که عصر دیروز اتفاق افتاد گفت: ساعت ۱۵:۴۲ روز گذشته این حادثه به سازمان آتش‌نشانی گزارش شد که بلافاصله نیروهای آتش‌نشان در محل حضور یافتند.

وی اظهار داشت: به دلیل خاص بودن این اتفاق سریعاً از ایستگاه‌ها درخواست کمک، و در قالب ۵ ایستگاه، ۷ خودرو عملیاتی و ۲۰ نفر آتش‌نشان به همراه ۸ مسئول عملیاتی امدادرسانی شد.

موسوی بیان داشت: همکاران اداره گاز به دلیل حجم زیاد گاز موجود تا ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه شب مشغول قطع کردن فلکه‌های گاز بودند که بعد از تخلیه گاز در این ساعت عملیات به آتش‌نشانی واگذار شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی کرج از فوت یک کارگر تبعه افغان خبر داد و افزود:

این حادثه سبب فوت یک کارگر تبعه افغان حدوداً ۱۶ ساله شد و مصدومی نداشت.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment