ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > جان باختـن دو کارگر در دو حادثه جــداگــانــه‌ی سقوط

جان باختـن دو کارگر در دو حادثه جــداگــانــه‌ی سقوط

حادثه کارگری
ایران – کارگری

جان باختن دو کارگر در دو حادثه جداگانه سقوط

براساس گزارشات رسیده، دو کارگر ساختمانی در دو حادثه جداگانه، حین انجام کار بر اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست دادند.
در حادثه اول که شب گذشته ۱۶  فروردین ماه در کاشان رخ داد، یک کارگر حدودا ۳۰ ساله  حین جوشکاری سازه فلزی در حال ساخت از ارتفاع ۱۲ متری سقوط کرد و جان خود را از دست داد.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان روح الله فدایی، درباره جزئیات این حادثه گفته است: شب حادثه کارگری در حال جوشکاری سازه فلزی یک ساختمان بود که به ناگهان از طبقه سوم که حدودا ۱۲ متر ارتفاع داشت، سقوط کرد.
او در ادامه گفت، با وجود اعزام تیم امداد و نجات ایستگاه ۲ آتش نشانی، این جوان که از اهالی الیگودرز بود، در محل حادثه فوت کرد.
وی همچنین افزود: این نخستین حادثه غیرترافیکی با تلفات جانی در شهرستان کاشان در سال جدید است.

در حادثـه دیگر که زمان آن به روز پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه، مربوط می‌شود، کارگر دیگری حین انجام کار حین استفاده از بالابر در ساختمانی نیمه کاره در تبریز بر اثر سقوط جان خود را از دست داد.
آتش پاد داوود طالب نژاد مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، درباره این حادثـه که در یک پروژه ساختمانی در تبریز اتفاق افتاده، به رسانه‌ها گفته است: کارگر ی حدودا  ۴۶ ساله حین استفاده از بالابر ساختمانی از طبقه دوم ساختمان نیمه  کاره در یک پروژه ساختمانی در حال احداث دچار حادثه می‌شود.

بنابر گفته وی؛ آتش نشانان بلافاصله فرد مصدوم را برای مداوا در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند که پس از بررسی‌های لازم مشخص شد وی در دم جان باخته است.

مرگ کارگران در اثر حوادث حین کار، به یکی از رخدادهای جاری و خبرساز گزارشات کارگری تبدیل شده است. علت اصلی اینگونه حوادث نیز چیزی جز عدم تامین الزامات اولیه ایمنی کار برای کارگران نیست. ایمن سازی محیط کار جزء لاینفک وظایف هر پیمانکار است؛ مسئولیت پیگیری حسن انجام این ضوابط نیز بر عهده ارگان‌های متناظر دولتی می‌باشد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment