ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > جان باختن دلخراش کارگران شهرداری در لرستان و مازندران

جان باختن دلخراش کارگران شهرداری در لرستان و مازندران

جان باختن کارگران شهرداری

ایران – حوادث کارگری

جان باختن دلخراش کارگران شهرداری در لرستان و مازندران

۳ مهرماه، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان از مرگ یک کارگر فضای سبز شهرداری شهرستان خرم آباد بر اثر برخورد با یک خودرو پژو ۴۰۵ خبر داد. سرهنگ «منوچهر مرادی» گفته بود که راننده خودرو در مسیر، کنترل خود را از دست داده و به کارگر فضای سبز برخورد کرده بود.

۲۵ شهریورماه نیز سه کارگر خدمات شهری شهرستان محمودآباد واقع در استان مازندران در حالی که در ساعت ۵ صبح  مشغول رفت و روب خیابان بودند؛ با یک خورو پژو که به صورت غیرمعمول می‌راند، تصادف کردند. در این حادثه «حسین رمضانی» کارگر ۵۰ساله، به علت شدت جراحات وارده در دم جان باخت و راننده نیز متواری شد.

این فقط دو نمونه از حوادثی که پای ثابت قربانیان آن کارگران شهرداری‌ها هستند است.

از همین جهت است که فعالان صنفی کارگری می‌گویند کارگران شهرداری‌ها در برابر دریافت دستمزدهای ناچیز که با تاخیر مکرر نیز پرداخت می‌شود، قربانی حوادث کار، می‌شوند؛ حوادثی که هیچ سهمی در پیش آوردن آن ندارد.

جان باختن کارگران شهرداری

رئیس اتحادیه کارگران شهرداری تهران سیدرحیم میرعبدالـله می‌گوید: این به هیچ وجه انسانی و قابل پذیرش نیست که کارگران شهرداری‌ها در حین انجام وظیفه جان بدهند؛ آنهم وظیفه‌ای که شاید کمتر آدمی آن را در قبال دریافت دستمزدهای ناچیز قبول کند.

میرعبداللـه با بیان اینکه رفت و روب شهر در ساعت‌های انتهایی شب و میان صبح مسئولیت سنگینی است که عایدی جز بیخوابی ندارد، تصریح کرد: در این شرایط کارگر باید نگران آن باشد که نکند یک راننده، بی‌محابا و با سرعت جنون‌آمیز به وی بزند. از این رو قطعا باید به گونه‌ای با رانندگان خاطی برخورد تا سایرین نیز در آن ساعت‌ها مراقب نحوه رانندگی خود باشند.

رئیس اتحادیه کارگران شهرداری تهران با بیان اینکه نمی‌توان دست روی دست گذاشت تا بازهم شاهد وقوع یک رشته حوادث از این دست بود، گفت: بالاخره یکجا باید این حوادث دلخراش برای کارگران شهرداری متوقف شود.

واقعیت این است که باید در این زمینه اقدامات مقتضی برای حفظ جان کارگران  انجام شود البته کارهایی در این زمینه مثل استفاده از لباس‌های شبرنگ انجام شده است که بسیار ناکافی هستند و باید که  این حوادث دلخراش را  متوقف کرد .

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment