جان باختن دردناک ۴ کارگر بر اثر مدفون شدن در زیر آوار ساختمانی در نهاوند - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > جان باختن دردناک ۴ کارگر بر اثر مدفون شدن در زیر آوار ساختمانی در نهاوند

جان باختن دردناک ۴ کارگر بر اثر مدفون شدن در زیر آوار ساختمانی در نهاوند

جان باختن دردناک ۴ کارگر بر اثر مدفون شدن در زیر آوار ساختمانی در نهاوند
ایران – کارگری

جان باختن دردناک ۴ کارگر بر اثر مدفون شدن در زیر آوار ساختمانی در نهاوند

روز چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ در ساعت ۱۱:۴۳ گودبرداری در کنار یک ساختمان منجر به ریزش ساختمان در نهاوند و مدفون شدن تعدادی از کارگران در زیر آوار گردید.

اکبر مولوی رئیس آتش نشانی شهرستان نهاوند در گفتگو با رسانه‌ها، اظهار داشت: ساعت ۱۱:۴۳ دقیقه امروز (چهارشنبه ۱۷ مرداد) به علت گودبرداری غیراصولی یک ساختمان در کوچه دکتر صالح، ۴ کارگر زیر آوار مدفون شدند.

به گفته اکبر مولوی تلاش چند ساعته آتش نشانان و دیگر دستگاه‌های اجرایی برای نجات کارگران مدفون شده در زیر آوار نتیجه‌ای نداشته است.
مولوی اضافه کرد پس از حضور ۳ خودروی آتش نشانی همراه با ۱۰ نفر امدادرسان در صحنه و با کمکهای اهالی محل، پس از ۲ ساعت موفق به بیرون کشیدن اجساد کارگران قربانی از زیر آورا خاک شدند.

رئیس آتش نشانی شهرستان نهاوند اکبر مولوی، در شرح این حادثه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: این حادثه در محل کوچه دکتر صالح در شهر نهاوند اتفاق افتاد که  طی  آن به‌دلیل حفاری غیر مجاز، غیر قانونی و غیر ایمن یک ساختمان ریزش کرد و کارگرانی که مشغول حفاری در این محل بودند در زیر آوار مدفون شدند.

سرهنگ ساکی، فرمانده انتظامی نهاوند اسامی کارگران زحمتکش جان باخته این حادثه را بشرح زیر اعلام کرد: علی ساکی فرزند مهدی، علی اعظم ساکی فرزند  مهدی، روح الله میهن دوست فرزند محمد و محمدرضا نسایی فرزند قاسم در این حادثه کشته شده اند. بررسی های انجام شده نشان داد علی و علی اعظم ساکی دو برادر و اهل روستای عشوند هستند که هر دو جان باخته اند.
اجساد این ۴ کارگر پس از خارج کردن از محل برای ادامه مراحل قانونی از محل حادثه خارج شدند.

هادی مصطفوی دادستان نهاوند در محل حادثه در گفت و گو با رسانه‌ها از بازداشت عوامل حادثه اسفبار فرو ریختن ساختمان در نهاوند خبر داد.
دادستان نهاوند اظهار داشت: به نیروی انتظامی اعلام شد مهندس ناظر و پیمانکار این پروژه بازداشت شوند.
وی افزود: همچنین ضروری است عوامل دیگر مرتبط با این حادثه نیز سریعا بازداشت شوند تا علت این حادثه مشخص شود.

یادآوری می شود یک روز قبل از این حادثه مرگبار، عصر روز سه‌شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ نیز ۳ کارگر زحمتکش دیگر بدلیل انفجار در موتورخانه آکادامی ملی المپیک در خیابان سئول جان باختند.

در سالهای اخیر تقریبأ روزی نیست که تعدادی از کارگران زحمتکش و محروم در حوادث کاری مختلف و بخصوص حوادث ساختمانی مصدوم و کشته نشوند. در جامعه ای که به لطف حاکمیت چپاولگر، در همه محیط‌های کاری سود و سرمایه نسبت به ضوابط ایمنی و سلامت کارگران اولویت دارد و جان کارگران زحمتکش هیچ ارزشی ندارد و ارگانهای ذیربط هیچ احساس مسئولیتی در قبال خانواده‌هایی که بدین ترتیب نان‌آور خودرا از دست می‌دهند ندارند، از دست رفتن جان انسانها و بخصوص جان کارگران محروم به امری عادی و روزانه تبدیل شده است.

تصاویر ریزش ساختمان در نهاوند و مرگ ۴ کارگر را در ادامه مشاهده می کنید:

جان باختن دردناک ۴ کارگر بر اثر مدفون شدن در زیر آوار ساختمانی در نهاوند جان باختن دردناک ۴ کارگر بر اثر مدفون شدن در زیر آوار ساختمانی در نهاوند جان باختن دردناک ۴ کارگر بر اثر مدفون شدن در زیر آوار ساختمانی در نهاوند جان باختن دردناک ۴ کارگر بر اثر مدفون شدن در زیر آوار ساختمانی در نهاوند جان باختن دردناک ۴ کارگر بر اثر مدفون شدن در زیر آوار ساختمانی در نهاوند جان باختن دردناک ۴ کارگر بر اثر مدفون شدن در زیر آوار ساختمانی در نهاوند

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment