جان‌باختن ۳ کارگر در حوادث کار بدلیل نبود ایمنی کار، در تهران و مشهد - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > جان‌باختن ۳ کارگر در حوادث کار بدلیل نبود ایمنی کار، در تهران و مشهد

جان‌باختن ۳ کارگر در حوادث کار بدلیل نبود ایمنی کار، در تهران و مشهد

حوادث کارگری . جان‌باختن ۳ کارگر
ایران – کارگری

جان‌باختن ۳ کارگر در حوادث کار بدلیل نبود ایمنی کار، در تهران و مشهد

جان‌باختن یک کارگر به دلیل ریزش آوار در تهران

فروریختن سقف یک ساختمان به جان‌باختن ۳ کارگر انجامید. بنا به گزارش دریافتی، ساعت ۱۸:۴۵ عصر روز جمعه ۱۹ مردادماه ۱۳۹۷ یک مورد حادثه آوار در یک منزل مسکونی قدیمی در مسیر شرق به غرب اتوبان تهران ـ کرج، شهرک دانشگاه، خیابان اردستانی به پیوسته است. این گزارش می‌افزاید که «محل حادثه یک منزل دو طبقه قدیمی ویلایی بود و کارگران برای ساخت بنای جدید، مشغول تخریب بنای قدیمی بودند که به یک باره سقف طبقه بالایی به صورت قطعات کوچک و بزرگ بتن تخریب می‌‌شود.»

به نقل از سخنگوی سازمان آتش‌‌‌‌‌نشانی، براساس اطلاعات اولیه یکی از کارگران که ۲۵ سال سن داشته و تبعه افغانستان بوده است، در زیر قطعات بتن محبوس می‌شود. با شروع عملیات جابجا کردن قطعات و آواربرداری و بعد از مدتی تلاش، به کارگری که زیر آوار مانده بود، دسترسی پیدا می‌کنند. این کارگر تحویل عوامل اورژانس داده می‌شود. پس از معاینات مشخص می‌شود که در همان لحظات اولیه این کارگر بر اثر شدت جراحات وارده، جان خود را از دست داده است. عملیات نجات در ساعت ۱۹:۱۵ به پایان می‌رسد.

جان‌باختن دو کارگر مقنی حین حفر چاه فاضلاب در مشهد

گزارش دیگری اما این بار از مشهد حاکی است که روز جمعه ۱۹ مردادماه ۱۳۹۷ دو کارگر مقنی، حین حفر غیراصولی چاه فاضلاب ساختمانی در خیابان پنج‌تن مشهد، جان خود را از دست دادند.

آنطور که در این گزارش ذکر شده است، این  دو کارگر مشغول حفر یک حلقه چاه در مجاورت یک چاه قدیمی بودند که دیواره بین دو چاه تخریب شده و دو کارگر درون آن گیر کردند. پس از این حادثه ماموران آتش‌نشانی با حضور در محل عملیات امداد و نجات خود را آغاز و کارگران گرفتار را از درون چاه خارج کردند. از قرار معلوم این دو کارگر مقنی نیز تبعه افغانستان بودن و پس از انتقال به سطح زمین تحویل متاسفانه مشخص می‌شود که هر دو جان‌باخته‌اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment