جان‌باختن ۳ کارگر بدنبال انفجار در موتورخانه آکادمی ملی المپیک - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > جان‌باختن ۳ کارگر بدنبال انفجار در موتورخانه آکادمی ملی المپیک

جان‌باختن ۳ کارگر بدنبال انفجار در موتورخانه آکادمی ملی المپیک

جان‌باختن ۳ کارگر
ایران – کارگری

جان‌باختن ۳ کارگر بدنبال انفجار در موتورخانه آکادمی ملی المپیک

برپایه گزارش دریافتی، انفجار در موتورخانه آکادمی ملی المپیک به جان‌باختن ۳ کارگر منتهی شد. عصر روز سه شنبه ۱۶ مردادماه ۱۳۹۷، یک انفجار در موتورخانه آکادامی ملی المپیک در خیابان سئول رخ داد. این انفجار هنگامی به وقوع پیوست که کارگران مشغول انجام تعمیرات در موتورخانه آکادمی بودند.

مردمی که در اطراف آکادامی ملی المپیک حضور داشته‌اند گفته‌اند که صدای این انفجار به اندازه‌ای قوی بود که در محله‌های اطراف خیابان سئول نیز شنیده شد. گفته می‌شود در بخش تاسیسات یکی از ساختمان‌های این مجتمع که بیش از ۳۰۰ مترمربع وسعت دارد، کارگران مشغول کار روی یکی از چیلرها بودند که به یکباره مخزن منفجر شد. این انفجار منجر به آتش‌سوزی و تخریب ساختمان نشد؛ اما به دلیل شدت انفجار، شیشه‌های همان بخش تخریب شد.

در رابطه با ضایعات جانی این انفجار گفته شده که در همان لحظات اولیه به دلیل شدت انفجار سه تن از کارگران در سنین ۳۰ تا ۶۰ سال، جان خود را از دست دادند. لازم به ذکر است که این انفجار در ساعت ۲۰:۳۷ دقیقه در حالی که کارگران مشغول تعمیر یکی از خنک کننده‌های این مجتمع بودند با ترکیدن مخزن آن رخ می‌دهد. همچنین به نقل از بازپرس دادسرای جنایی گفته شده است که این رویداد و جان‌باختن ۳ کارگر شاغل در محل به هیچ عنوان حادثه امنیتی نبوده و تنها یک اتفاق در حین کار بوده‌ است.

خاطرنشان می‌شود که در ایران میزان مرگ و میر، جراحت و نقص عضو در محیط‌های کار به مرز نگران‌کننده‌ای رسیده است. دلیل اصلی این آمار بالا هم نبود کمترین امکانات ایمنی در کار برای کارگران است که مستمرا از کارگران زحمتکش تلفات می‌گیرد. کافی است نگاهی به ستون حوادث رسانه‌ها بیندازیم تا صحت این گفته بر ما روشن شود. از این روست که ایران را رکورددار حوادث کارگری در جهان می‌دانند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment