جان‌باختن یک کولبر در اثر شلیک مستقیم نیروهای نظامی مستقر در مرز سلماس - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی >  جان‌باختن یک کولبر در اثر شلیک مستقیم نیروهای نظامی مستقر در مرز سلماس

 جان‌باختن یک کولبر در اثر شلیک مستقیم نیروهای نظامی مستقر در مرز سلماس

جان‌باختن یک کولبر
ایران ـ کولبران

 جان‌باختن یک کولبر در اثر شلیک مستقیم نیروهای نظامی مستقر در مرز سلماس

گزارش دریافتی حاکی است که شامگاه چهارشنبه ۱۰ مردادماه ۱۳۹۷، جمعی از کولبران در مرز شهرستان سلماس در کمین نیروهای نظامی افتاده‌اند. شلیک مستقیم این نیروها به جان‌باختن یک کولبر به نام “سلیمان بادوشیوه” فرزند عیسی اهل روستای “درگه” از توابع بخش کوهسار سلماس ختم می‌شود. این گزارش می‌افزاید که نیروهای نظامی بدون اخطار قبلی، این گروه از کولبران کُرد را مورد تیراندازی قرار داده‌اند.

یادآوری می‌شود که روز پنج‌شنبه ۱۱ مردادماه نیز، نظامیان حکومتی گروهی از کولبران کُرد را در مرز شهرستان چالدران هدف قرار دادند که در نتیجه تیراندازی این نیروها دو کولبر کُرد به نام‌های “بهزاد خلیلی حیدرانلو” ٢٥ سالە اهل روستای “عیسی کولیک” فرزند حیدر و “جعفر دلایی میلان” ٣٠ ساله فرزند نبی به شدت زخمی شدند.

جعفر دلایی میلان به دلیل شدت جراحات وارده به مراکز درمانی تبریز منتقل و بهزاد خلیلی حیدرانلو در مراکز درمانی شهرستان ماکو مورد معالجه پزشکی قرار گرفته است. همچنین اواخر خردادماه سال جاری، برادر دیگر بهزاد خلیلی به نام “محمد خلیلی” در مرز چالدران در پی شلیک نیروهای نظامی به شدت زخمی شده بود.

در همین ارتباط نیز، شامگاه پنج‌شنبه بیست و هشتم تیرماه، نیروهای انتظامی مستقر در پاسگاه “قرخ لرمیشه” در روستای “وکیل” از توابع چالدران گروهی از کولبران را به رگبار بستند که در پی تیراندازی آنان یک کولبر کُرد به نام “حکیم حیدرانلو” فرزند جبرئیل جان خود را از دست داد.

قابل توجه آنکه شهرهای مرزی استان کردستان با توجه به موقعیت جغرافیایی خود و نگاه امنیتی حاکمیت به ساکنین این شهرها، هیچگاه آنچنان که باید و شاید در آنها به ایجاد موقعیت‌های شغلی، سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی، تسهیل در امر واردات و صادرات و… نپرداخته‌اند و خانواده‌ها به ناچار از بیراهه‌های همین مرزها، اقدام به تامین نیازهای ابتدایی و ضروری خود نموده‌اند؛ کاری که به کولبری معروف شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment