ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > جان‌باختن کارگر شیلات در چهارمحال و سوختگی ۲ کارگر در شهرک صنعتی‌ کاوه

جان‌باختن کارگر شیلات در چهارمحال و سوختگی ۲ کارگر در شهرک صنعتی‌ کاوه

کارگر
ایران – کارگری حوادث کارگری

جان‌باختن کارگر شیلات در چهارمحال و سوختگی ۲کارگر شهرک صنعتی کاوه در نجف‌آباد

کارگر جوان پرورش ماهی در چهارمحال‌‌وبختیاری جان‌ باخت

کارگر ی جوان در شهر ناغانِ چهارمحال و بختیاری، عصر دیروز ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، بر اثر غرق شدن در استخر جان خود را از دست داد.
گزارشات رسیده ، از جان باختن کارگر۲۶ ساله به علت غرق شدن در حوضچه پرورش ماهی در شهر ناغان حکایت دارد.
بنا به گفته‌های حاضرین در محل، جوان ۲۶ ساله‌ای حین کار در شیلات پرورش ماهی به داخل یکی از استخرها سقوط کرده و بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست داده است.

آنطور که از همین چند سطر خلاصه واقعه بر‌ می‌آید، این حادثه قابل پیشگیری بوده است؛ اما نبود حداقل‌های الزامات ایمنی برای کارگران شیلات پرورش ماهی به سادگی به قیمت از دست دادن جان یک کارگرتمام می‌شود. به عبارت دیگر اگر این کارگر جلیقه نجات شناگری به تن داشت و این مرکز پرورش ماهی از سیستم کنترلی مناسبی برخوردار بود، چنین حوادثی قابل پیشگیری بوده و هستند. مضاف بر این برای چنین کارهایی در شیلات و یا هر مرکز تولیدی که به میزانی ریسک خطر را در خود نهفته دارند، نفر دومی نیز باید حضور می‌داشته است تا احتمال خطر و ضایعه را به حداقل برساند.

سوختگی دو کارگر نجف‌آبادی بر اثر انفجار کوره

۲کارگر در شهرک صنعتی کاوه در نجف‌آباد اصفهان، عصر روز دوشنبه بر اثر انفجار کوره دچار سوختگی شدند.
عصر روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷، انفجار کوره صنعتی در شهرک صنعتی کاوه شهرستان نجف‌آباد دو کارگر را راهی بیمارستان کرد.
مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفته است که در این حادثه که بعد از ظهر روز دوشنبه رخ داد، دو کارگر جوان ۲۵ و ۳۱ ساله دچار سوختگی شدند.

یادآوری می‌شود که شهرک صنعتی کاوه دارای ۶۵ کارگاه کوچک و بزرگ در حاشیه شهرستان نجف‌آباد واقع است؛ اما هر از گاهی خبرهایی از اتفاقات و حوادث کار به بیرون درز می‌کند که ناشی از بی‌توجه‌ای مدیران این کارگاه‌ها و عدم کنترل ایمنی بر چرخه کار و تولید می‌باشد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment