ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > جان‌باختن کارگر زحمتکش معدن سنگ در محلات و سرایدار یک مدرسه در بهمئی

جان‌باختن کارگر زحمتکش معدن سنگ در محلات و سرایدار یک مدرسه در بهمئی

جان‌باختن کارگر
ایران – کارگری

جان‌باختن کارگر زحمتکش معدن سنگ در محلات و سرایدار یک مدرسه در بهمئی

جان‌باختن کارگر معدن حین جابجایی سنگ در محلات

جان‌باختن کارگر زحمتکش معدن: یک کارگر معدن هنگام جابه‌جایی سنگ در یکی از معادن دچار حادثه شده و جان باخت. فرمانده انتظامی شهرستان محلات سرهنگ شمس بیرانوند با اعلام خبر جان‌باختن کارگر زحمتکش گفت: «گزارشی از مرگ کارگر یکی از معادن سنگ در شهرستان محلات به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اعلام و تیمی از ماموران انتظامی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.»

بیرانوند افزود: «در تحقیقات انجام شده مشخص شد که کارگران در حال جابه‌‌جایی و انتقال سنگ بر روی واگن بوده‌اند که سنگ از روی واگن رها شده و بر روی یکی از کارگران سقوط می‌کند. شمس بیرانوند، فرمانده انتظامی شهرستان محلات با بیان اینکه کارگر آسیب‌‌دیده بر اثر شدت جراحات وارده فوت کرد، گفت: جسد وی برای سیر مراحل قانونی به سردخانه منتقل شد.»

جان‌باختن سرایدار یک مدرسه بر اثر سقوط از ارتفاع

حکمت‌‌الله سنایی فرماندار شهرستان بهمئی از مرگ یک سرایدار زحمتکش دبیرستان پسرانه در شهر لیکک به دلیل سقوط از ارتفاع خبر داد. سنایی با اعلام این خبر گفت: مسعود صمدی نسب ۳۲ساله ، سرایدار دبیرستان نمونه امام حسین(ع) شهر لیکک در استان کهکیلویه و بویر احمد حین انجام کار آماده‌‌‌سازی مدرسه برای مهر ماه با سقوط از ارتفاع دچار حادثه می‌شود.

او در ادامه افزود: آقای صمدی پس از سقوط از ارتفاع به بیمارستان بهبهان انتقال یافت اما پس از ساعتی به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان شهر بهبهان فوت کرد.

در رابطه با موضوع مرگ های ناشی از حوادث کار آمارهای مختلفی ارائه می شود. پزشکی قانونی این آمار را ۱۸۹۱ نفر، وزارت کار ۱۱۵۰ نفر و سازمان تامین اجتماعی آن را ۱۲۰ نفر در سال گذشته اعلام کرده اند. یک فعال کارگری آمار پزشکی قانونی را دقیقتر می‌داند و علت این تفاوت فاحش را اینگونه توضیح میدهد: «۹۰ درصد قربانیان اینگونه حوادث تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی نیستند، به این دلیل آمار تامین اجتماعی بسیار اندک است. وزارت کار نیز آمار کارگرانی را اعلام می کند که درپیوند با وزارت کار بیمه هستند، مثل بیمه حوادث و غیره.»

بیشتر بخوانید: افزایش مرگ و میر در سوانح و حوادث کار؛ بی‌لیاقتی و بی‌تدبیری مدیران و مسئولین

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment