جان‌باختن دو کولبر اهل سلماس با شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مرزهای استان ارومیه - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > جان‌باختن دو کولبر اهل سلماس با شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مرزهای استان ارومیه

جان‌باختن دو کولبر اهل سلماس با شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مرزهای استان ارومیه

جان‌باختن دو کولبر
ایران ـ کولبری

جان‌باختن دو کولبر اهل سلماس با شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مرزهای استان ارومیه

بنا به گزارش دریافتی، شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مرزهای اشنویه و ارومیه، جان‌باختن دو کولبر اهل سلماس را در پی داشته است.

در این گزارش آمده است که روز چهارشنبه ۱۷ مردادماه ۱۳۹۷، به نام “جاویدان هکاری” یک کولبر کُرد ٢٥ ساله، فرزند زبید، اهل روستای “کله‌رش پایین” از توابع منطقه شپیران سلماس در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مرز شهرستان اشنویه، جان خود را از دست داد.

جاویدان هکاری که یک کولبر متأهل معرفی شده است، توسط نیروهای نظامی مستقر در پاسگاه روستای “هق” از توابع اشنویه هدف تیرانداری قرار گرفته است.

در ارتباط با هدف قرار دادن کولبران، یکی دیگر از کولبران به نام هاشم طهوریان” ٢٣ ساله فرزند اصغر اهل روستای “سولینک” از توابع منطقه شپیران سلماس، چندی پیش مورد حمله نیروهای نظامی در مرز “برده سور” از توابع بخش سیلوانا ارومیه قرار می‌گیرد که روز چهارشنبه ۱۷ مردادماه، جسد بی جان او سه روز پس از هدف قرار گرفتن در مرز، پیدا شد.

متوفی آقای هاشم طهوریان که به شغل کولبری روی آورده بود نیز متأهل بوده و دارای یک فرزند می‌باشد. این گزارش حاکی است که جسد این دو کولبر کُرد پس از انتقال به پزشکی قانونی با تلاش بستگان آنان به خانواده‌هایشان تحویل داده شده است.

گفتنی است که کولبری با همه دشواری‌ها و خطراتی که بدنبال دارد، برای مردمی که هیچ ممر معاشی ندارند، ”‌شغل‌” به حساب می آید و انبوهی از مردم تنگدست و بیکار منطقه به آن روی آورده‌اند. شدت بیکاری و تنگدستی، مردم این منطقه را ناچار کرده است تا طیف وسیعی از آنان اعم از زن و مرد و جوان و پیر و حتی نوجوانان به این کار خطرناک و سخت و طاقت‌فرسا رو بیاورند. بحران و رکود حاکم بر سیستم اقتصادی کشور باعث شده است تا هر روز بر شمار کولبران افزوده شود. در میان خیل کولبران، زنانی دیده می‌شوند که سرپرستی خانواده را بعهده دارند و چاره‌ای جز این نداشته‌اند که این کار شاق را به عنوان شغل برگزینند.؛ شغلی که سرانجام‌اش جان‌باختن دو کولبر سلماسی در آخرین مورد آن بوده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment