ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تولی پرس: مرخصی اجباری برای کارگران «تولی پرس» و «بسته بندی البرز»

تولی پرس: مرخصی اجباری برای کارگران «تولی پرس» و «بسته بندی البرز»

tolipres photo

ایران – تولی پرس

مرخصی اجباری برای کارگران «تولی پرس» و«بسته بندی البرز»

 

بیش از ۵۶۰ تن ازکارگران قراردادی و رسمی شاغل در دو کارخانه« تولی پرس » و«بسته بندی البرز سومین بار است که به مرخصی اجباری فرستاده می‌شوند.

کارگران این دو واحد تولیدی «تولی پرس» و «بسته بندی البرز» می‌گویند که از ابتدای فصل تابستان، برای سومین بار در سال جاری به مرخصی اجباری فرستاده شده‌اند.

این کارگران که تعداد آنها بیش از ۵۶۰ نفر بوده و محل کارشان در شهرک صنعتی قزوین می‌باشد، می گویند که کارفرمای مشترک آنها از روز پنجشنبه اول تیر ماه تمامی کارگران شاغل در این دو واحد تولیدی را با اجبار به  مرخصی فرستاد.

از قرار معلوم محل استقرار دو کارخانه تولی‌پرس و بسته بندی البرز در مجاورت یکدیگر است و هر دو کارخانه توسط مالک و مدیری مشترک اداره می‌شوند.

به گفته این کارگران پیش از این نیز فعالیت  محل کارشان در دو نوبت، در روزهای پنجم تا ۱۹ فروردین ماه و یازدهم تا بیست و یکم خردادماه سال جاری متوقف شده بود و بابت این ایام کارفرما دستمزد ۱۶ روز کاری را از حداقل دریافتی هر کارگر کسر کرده بود.

به گفته کارگران، عمده ترین دلایلی که از سوی کارفرما  برای تعطیلی  موقت این دو واحد عنوان می‌شود، کمبود نقدینگی است.

کارگران همچنین اضافه می‌کنند که نگران امنیت شغلی خود هستند، و از این می ترسند که مشکلات کارخانه به این زودی رفع نشود.

از قرار معلوم و براساس گزارشات دریافتی کارفرمای مشترک قصد دارد اینبار نیز مثل دفعات قبلی،  بابت این ایام مرخصی، مجددأ از دستمزد اندک دریافتی هر یک از این کارگران کسر کند و این باعث نارضایتی بیش از پیش کارگران شده است. کارگرانی که ظاهرأ هیچ حقی در تعیین زمان مرخصی خود ندارند، به اجبار به مرخصی فرستاده می‌شوند و بعد همین مرخصی اجباری از حقوق ناچیز  و اندکشان کسر می‌گردد.

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment