ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > توزیع کمکهای کارگران در محروم ترین مناطق زلزله زده

توزیع کمکهای کارگران در محروم ترین مناطق زلزله زده

توزیع کمکهای کارگران در محرومترین مناطق زلزله زده
ایران – کارگری – زلزله

 

توزیع کمکهای کارگران در محروم ترین مناطق زلزله زده

جمع‌آوری کمک از حدود ۲ هزارتن از کارگران معدن چادرملو  برای مردم مناطق زلزله زده

 در روزهای اخیر ، تعدادی از تشکل‌های کارگری، کمکهای خود را در دورافتاده‌ترین و محروم‌ترین روستاهای آسیب دیده توزیع کردند.

توزیع کمکهای کارگران در محرومترین مناطق زلزله زده

در روزهای آخر هفته، فعالان صنفی کارگری و تشکل‌ها، کمک‌های خود را در آسیب‌دیده‌ترین مناطقِ زلزله‌زده از جمله روستاهای سرپل ذهاب و ازگله توزیع کردند.

اعضای انجمن صنفی کارگران معدن چادرملو که کمک‌های نقدی و غیرنقدی نزدیک به دو هزار کارگر این معدن را جمع‌آوری کرده بود، با حضور در منطقه، اقلام مورد نیاز را بین مردم توزیع کردند.

علیپور ، رئیس این انجمن، در این ارتباط می‌گوید: تلاش کردیم، کمک‌ها را به دست مردم دورافتاده‌ترین و محروم‌ترین روستاها برسانیم؛ جاهایی که نیروهای امدادی کمتر حضور داشته‌اند و امدادرسانی به حد کافی انجام نشده‌است.

انجمن صنفی کارگران مریوان و سروآباد نیز که از اولین روزهای پس از حادثه، اقدام به جمع‌آوری کمک‌های کارگران و مردم کرده بود، این کمک‌ها را در روستاهای مرزی توزیع کرد. این کمک‌ها شامل پتو، وسایل گرمایشی و چادرهای اقامتی بود.

کمک های تشکل های کارگری

اعضای این انجمن صنفی که با حضور در منطقه، تلاش کردند کمک‌ها را به آسیب‌دیده‌ترین‌ها برسانند؛ می گویند: کارگران و مردم مریوان در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان سنگ تمام گذاشتند و خدا را شکر که توانستیم این کمک‌ها را به بهترین شکل به دست نیازمندان برسانیم.

آنچه که در واقعه فاجعه‌بار زلزله اخیر بچشم می‌خورد موج همبستگی مردمی برای کمک به مردم داغدار مناطق زلزله زده است در شرایطی که ارگانهای مختلف تلاش می‌کردند مانع حضور مردم و کمکهای مردمی شوند و حتی در مواردی کمکهای مردمی را بعنوان کمکهای «آستان قدس» در مناطق زلزله زده توزیع می‌کردند. حضور مردم برای کمک به مردم مناطق زلزله زده بنحوی بود که گاه تا کیلومترها جاده ها مملو از خودرو و ترافیک سنگین می‌شد. مردم ترجیح می‌دادند کمکهایشان را مستقیم به زلزله‌زدگان برسانند و از سپردن کمکها به ارگانهای دولتی که هیچ اعتمادی به امانت داری آنها نیست خودداری می‌کردند.

 

کمک کارگران به زلزله زدگان

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment