ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > توجیه قتل طالب بساطی در زندان با «سکته» خواندن آن توسط نماینده ایلام در مجلس

توجیه قتل طالب بساطی در زندان با «سکته» خواندن آن توسط نماینده ایلام در مجلس

طالب بساطی
ایران – اجتماعی

توجیه مرگ طالب بساطی در زندان با «سکته» خواندن آن توسط نماینده ایلام در مجلس

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرگزاری حکومتی “ایسنا” عنوان کرده است که “طالب بساطی بعد از ناآرامی‌ها بازداشت شده و بر اثر سکته در زندان فوت کرده است.”

وی اظهار داشت: “طبق پیگیری‌هایی که انجام دادیم طالب بساطی کارمند اورژانس شهرستان ملکشاهی بوده و بعد از ناآرامی‌ها بازداشت شده است، گویا وی ارتباطاتی هم با خارج داشته است.”
به گفته نماینده ایلام در مجلس، “چند روزی از بازداشت آقای بساطی گذشته بود که او به زندان منتقل شد و نهایتا یک‌شب در بند عمومی زندان که ۱۸ نفر هم حضور داشتند بر اثر سکته فوت کرده است.”

اظهارات این مقام حکومتی در حالی است که چند روز پیش بی‌بی‌سی فارسی در خبری به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد: “در گواهی فوت آقای بساطی ذکر شده که وی به دلیل “ترومای مغزی” فوت کرده است. ترومای مغز ضربه‌ای است که بر اثر آن جمجمه و مغز آسیب جدی می‌بیند.”
گفته می‌شود، نیروهای اطلاعاتی خانواده این شهروند اهل ملکشاهی ایلام را تهدید کرده‌اند که از مصاحبه با رسانه‌ها امتناع کنند.

“طالب بساطی” به طرز مشکوکی در بازداشتگاه اداره اطلاعات ایلام جان باخته و جنازه وی روز دوشنبه ۷ اسفندماه در میان تدابیر امنیتی به خاک سپرده شده است.
وی به دلیل “فیلمبرداری با گوشی موبایل از اعتراضات مردمی ایلام” از سوی نیروهای اطلاعاتی بازداشت و سپس نیروهای اطلاعاتی اقدام به تفتیش منزل شخصی کرده‌ بودند.
به نقل از یک منبع آگاه، نیروهای اطلاعاتی هنگام تفتیش منزل شخصی طالب بساطی ۲ عدد پرچم کردستان را کشف کرده بودند.

این منبع افزود: نیروهای اطلاعاتی پس از کشف پرچم کردستان در منزل شخصی این پرستار جوان اهل ملکشاهی، او را به مکانی نامعلوم منتقل و تا روز مرگ وی، خانواده‌اش از سرنوشت او اطلاعی نداشته‌اند.
به گفته این منبع آگاه، نیروهای اطلاعاتی روز دوشنبه ۷ اسفندماه در تماسی به منزل پدری وی اعلام می‌دارند فرزندشان فوت کرده و برای تحویل جنازه‌ی وی اقدام کنند.

این منبع آگاه می‌افزاید: نیروهای اطلاعاتی طالب بساطی را به خبررسانی اعتراضات مردمی ایلام برای احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران متهم کرده بودند.
این منبع آگاه خاطرنشان کرد: دوستان نزدیک طالب بساطی در زندان مرکزی ایلام در بازداشت به سر می‌برند و اظهار داشته‌اند که هرگز ایشان را در زندان مرکزی ایلام ندیده‌اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment