ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تهدید کارگران معترض منطقه ویژه اقتصادی سیرجان به اخراج از کار

تهدید کارگران معترض منطقه ویژه اقتصادی سیرجان به اخراج از کار

منطقه ویژه سیرجان
ایران – کارگری

تهدید کارگران معترض منطقه ویژه اقتصادی سیرجان به اخراج از کار

بر اساس گزارشات رسیده، بیش از ۴۰۰ نفر از کارگران منطقه ویژه اقتصادی سیرجان از صبح روز شنبه ۵ اسفند ماه با تجمع در محوطه خیابان و درب جنوبی این کارخانه خواستار احقاق حقوق خود شدند.

در ادامه این گزارش آمده که این کارگران پلاکاردهایی با عنوان «حقوقمان را می‌خواهیم»، «۵ ماه حقوق نگرفتیم و کسی پاسخگو نیست» در دست داشتند.

در این تجمع اعتراضی کارگران معترض کارخانه روغن خوراکی عنوان کردند: این کارخانه طی سال‌های متمادی نسبت به پرداخت دیر هنگام حقوق کارگران سابقه دارد، اما اکنون پنج ماه است که به ما حقوق ندادند و کسی هم پاسخگو نیست و ما را به اخراج تهدید می‌کنند.

کارگران معترض عنوان کردند: دو ماه پیش هم ما مقابل فرمانداری تجمع کردیم و گفتند به کارتان برگردید، مسئله پرداخت حقوق حل می‌شود، اما انگار مسؤولان هم نمی‌توانند مشکلی را حل کنند، حتی موقع سفر رئیس جمهور همین‌گونه قول دادند ولی بعد کسی جوابگو نبود.

یکی دیگر از کارگران گفت: به ما قول مساعد دادند و بعد نه تنها کسی جوابگو نیست بلکه تهدید به اخراج هم شده ایم و خدا می داند نمی توانیم حتی به خانه برگردیم چون شرمنده خانواده و بچه ها هستیم.

شمار دیگری از کارگران معترض گفتند: ۴۱۴ خانوار منتظر دریافت هزینه زندگی و خرج و مخارج هستند، ایام پایان سال و عید است و حقوق کارگر هم کم بوده و به جایی از مخارج نمی‌رسد، مسؤولان خودشان را به جای ما بگذارند و زندگی پر از مشکلات ما را ببینند.

در همین رابطه نصرت‌الله ضیاء شهابی مدیر منطقه ویژه سیرجان با انواع بهانه تراشی‌ها گفت: حق را به کارگران معترض می‌دهیم، تا الآن رایزنی‌هایی برای حل مشکل داشته‌ایم و امروز مشکل نقدینگی داریم.

او ضمن دادن وعده‌هایی که معلوم نیست عملی شود، گفت: امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما هم نتیجه دهد و بتوانیم طی روزهای آینده بخشی مطالبات کارگران و یا تمام حقوق این کارگران زحمتکش را پرداخت کنیم.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment