ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تهدید رسمی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران به اخراج توسط مدیر کارخانه

تهدید رسمی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران به اخراج توسط مدیر کارخانه

تهدید به اخراج کارگران
ایران – کارگری

تهدید رسمی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران به اخراج  توسط مدیر کارخانه

بنابر گزارشی که کانال تلگرامی اتحادیه آزادی کارگران ایران منتشر کرده است، در سومین روز از  اعتصاب کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران، مدیر منابع انسانی این مجتمع بزرگ تولیدی، کارگران را تهدید به اخراج کرده است.

وی کارگران اعتصابی را تهدید به ثبت غیبت از کار، محروم کردن از کلیه مزایای پرسنلی در روزهای عدم کارکرد و نهایتأ اخراج از کارخانه نموده است.
کانال تلگرامی اتحادیه آزاد کارگران ایران به نقل از گزارشهای ارسالی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد نوشته است این تهدید رسمی در حالی صورت گرفته است که تکلیف حقوق معوقه کارگران کماکان نامشخص است.
کارفرمای این مجتمع بزرگ فولاد تا کنون و  در نتیجه اعتصاب کارگران، فقط حقوقهای معوقه تا آخر آبانماه کارگران را پرداخت کرده است و از پرداخت

تهدید به اخراج کارگران
تهدید به اخراج کارگران

مابقی مطالبات 3500 کارگر به بهانه های واهی خودداری میکند.
بنا بر اظهار کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران، کارفرما تاکنون فقط به‌صورت شفاهی اقدام به تهدید کارگران می‌کرد اما تا کنون تهدید رسمی مکتوب  نکرده بود.
همین گزارش می‌افزاید در دور جدید اعتصاب این کارگران که از سه روز پیش شروع شده است کارفرمای شرکت  طی نامه ای مکتوب کارگران را تهدید به اخراج کرده‌است که این در نوع خود بی‌سابقه است. چرا که کارگران جز دریافت حقوق معوقه خود مطالبه دیگری ندارند و هیچ‌کس نمی‌تواند کارگری را بدلیل اینکه مطالبه حقوق عقب افتاده‌اش را می‌کند از کار اخراج نماید.

یادآوری می‌شود ۳۵۰۰ کارگر گروه ملی صنعتی فولاد ایران بدنبال بی ثمر بودن مدتها نامه نگاری و پیگیری وضعیت حقوقشان، با اعلام قبلی  از روز سه‌شنبه ۳ بهمن برای رسیدن به مطالباتشان دست به اعتصاب یکپارچه و متحد زدند.

کارگران اعتصابی مهمترین مطالبات خود را بصورت زیر مطرح کردند:
پرداخت حقوق معوقه کلیه کارگران از طرف کارفرما
تعهد کارفرما برای پرداخت بموقع دستمزدها
پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی و برقراری بیمه تکمیلی
برکناری مدیرانی که بدلیل بی‌کفایتی، خودشان مسبب  شرایط کنونی شرکت هستند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment