ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تهدید رامین حسین‌پناهی به کشته شدن از سوی رئیس حفاظت زندان مرکزی سنندج

تهدید رامین حسین‌پناهی به کشته شدن از سوی رئیس حفاظت زندان مرکزی سنندج

رامین حسین‌پناهی
ایران ـ اجتماعی

تهدید رامین حسین‌پناهی به کشته شدن از سوی رئیس حفاظت زندان مرکزی سنندج

چندی پیش بود که عفو بین‌الملل نسبت به اجرای حکم اعدام رامین حسین‌پناهی هشدار داد. همزمان فعالیت‌های دیگری نیز از سوی سازمان‌های حقوق‌بشری بین‌المللی و نیروهایی از داخل کشور، جهت توقف این حکم غیر انسانی به عمل آمده است. اما اخیرا در رسانه‌ها خبر تهدید رامین حسین‌پناهی به مرگ منتشر شد.

بر پایه این خبر، عباسی رئیس حفاظت زندان مرکزی سنندج همراه با چند مامور، صبح روز چهارشنبه ۱۳ تیرماه ۱۳۹۷، رامین حسین‌پناهی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام را به قتل تهدید کرد، عباسی به رامین گفته است که اگر «اعدامت نکنند، توسط عوامل ما در این زندان، به قتل خواهی رسید.»

شایان ذکر است که آقای حسین‌پناهی از زمان انتقال به زندان مرکزی سنندج، بارها توسط عباسی مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

این فعال سیاسی محکوم به اعدام در حالی که از درد و عفونت کلیه رنج می برد، از دسترسی به پزشک محروم است. همچنین مدتی پیش افشین حسین پناهی، دیگر برادر رامین نیز توسط مسئول حفاظت زندان سنندج به نام «عباسی» مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

حسین احمدی‌نیاز، وکیل رامین حسین‌پناهی، از این پیش‌تر گفته بود که این زندانی سیاسی محکوم به اعدام، با خطر قریب الوقوع اعدام مواجه شده و نگرانی‌ها بابت اجرای حکم اعدام افزایش یافته‌است.

او گفته بود که «یک‌شنبه ۱۰ تیرماه ۱۳۹۷ برای پیگیری وضعیت پرونده موکلم به دادسرای سنندج مراجعه کردم و ساعت ١٢ توانستم با او در زندان مرکزی سنندج ملاقات حضوری داشته‌باشم.»

وی در ادامه افزود:‌ «رامین از درد شدید کلیه سمت چپ که دچار عفونت شده رنج می‌برد که من خواستار ملاقات با پزشک معالج شدم و دکتر نعمتی آمدند و در حضور اینجانب و رامین گزارشی از روند معالجه ارایه نمودند، اما این اقدامات هنوز در بهبودی وی موثر واقع نشده‌اند.»

آقای احمدی‌نیاز گفت: «اما اوضاع و احوال اجرای پرونده مناسب نیست و هر آن اجرای حکم اعدام او وجود دارد، شوربختانه حساسیت موضوع بسیار زیاد شده و جنگ افروزان و خشونت طلبانی که ناامنی استان برای آنها دکان شده است، پیگیر اجرای اعدام رامین هستند، لذا باید از صلح‌طلبان تقاضای عاجل توقف اجرای حکم اعدام نمود، دست‌های پشت پرده که قانون را زیر پا می‌گذارند، خطر اعدام او را دو چندان کرده است؛ لذا جان رامین بشدت در خطر اعدام است، حال رامین خوب نیست.»

یادآوری می‌شود که پیش از این، معاون فدریکا موگرینی، دنیس چایب، به نامه‌ مادر رامین حسین‌پناهی، پاسخ داد و به او نوشت که «به شما اطمینان دهم که اتحادیه اروپا به خوبی از وضعیت آقای حسین‌پناهی آگاه است و از نزدیک اخبار آن (او) را دنبال میکند. ما اخیرا با توجه به محکومیت ایشان به مجازات اعدام، نگرانی هایی خود را با مقامات ایرانی مطرح کرده‌ایم.»

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment