ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تهدید خانواده وحید حیدری جوان جان‌باخته در زندان اراک

تهدید خانواده وحید حیدری جوان جان‌باخته در زندان اراک

تهدید خانواده وحید حیدری
ایران – اجتماعی

تهدید خانواده وحید حیدری ، جوان جان‌باخته در زندان اراک

طی روزهای گذشته مقامات دولتی خبر جان ‌باختن دست‌کم دو نفر از بازداشت‌شدگان اخیر در زندان‌های اوین و اراک را تایید کردند، سینا قنبری در قرنطینه زندان اوین و وحید حیدری در بازداشتگاهی در اراک، مقامات علت این دو مرگ را «خودکشی» اعلام کردند.

بر اساس گزارش کمپین حقوق بشر در ایران این سازمان به نقل از نزدیکان وحید حیدری گزارش داد که در زمان رویت جنازه، روی سر او آثار ضرب و شتم و کبودی دیده شده است.
در رابطه اخبار فوق الذکر، سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای خواستار انجام «تحقیقات فوری» در این باره شد.

فعال مدنی علی باقری، در شازند اراک، که با بستگان وحید حیدری از نزدیک صحبت کرده، گفته که خانواده آقای حیدری «تهدید» شده است.
از سوی دیگر، پسرعموی وحید حیدری گفته است که آقای وحید حیدری،«۲۳ ساله و دستفروش» بوده است.

یادآوری می‌کنیم که یک نماینده مجلس از تهران، به نام محمود صادقی،‌ روز دوشنبه گذشته با اعلام اینکه مرگ سینا قنبری، یکی از بازداشت‌شدگان تظاهرات اخیر در زندان اوین، تایید شده است، در مورد تکرار وقوع «کهریزک دوم»‌ هشدار داده بود.

محسن روح‌الامینی و بسیاری دیگر از معترضان به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ در پی دستگیری به بازداشتگاه کهریزک منتقل شدند که طبق گزارش‌ها شرایطی بسیار نامناسب داشت.
براساس گزارشات رسمی، در این بازداشتگاه جز محسن روح‌الامینی دست‌کم دو نفر دیگر به نام‌ امیر جوادی‌فر و محمد کامرانی نیز کشته شدند.

از هفتم دی ماه اعتراضات به وضعیت اقتصادی و سیاست‌های حکومت ابتدا از شهر مشهد و چند شهر دیگر آغاز شد اما به سرعت به شماری به بیش از ۱۰۰ شهر دیگر ایران از جمله تهران گسترش یافت و بیش از ده روز ادامه داشت.
در این اعتراضات چندهزار نفر بازداشت شده و کشته شدن دست کم ۲۲ نفر نیز تایید شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment