ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > تهدید به اعتصاب‌ غذا توسط آتنا دائمی و گلرخ ایرایی در صورت عدم بازگشت به زندان اوین

تهدید به اعتصاب‌ غذا توسط آتنا دائمی و گلرخ ایرایی در صورت عدم بازگشت به زندان اوین

تهدید به اعتصاب غذا توسط آتنا دائمی و گلرخ ایرایی در صورت عدم بازگشت به زندان اوین
ایران – اجتماعی

تهدید به اعتصاب‌ غذا توسط آتنا دائمی و گلرخ ایرایی در صورت عدم بازگشت به زندان اوین

آتنا دائمی و گلرخ ایرایی اعلام کردند که در صورت عدم بازگشت به زندان اوین از ۱۴ بهمن‌ماه دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

زندانیان سیاسی گلرخ ایرایی و آتنا دائمی که از چهارم بهمن‌ماه به طور غیرقانونی و برخلاف اصل تفکیک جرائم در زندان قرچک به سر می‌برند، طی روزهای گذشته با دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی، حاج مرادی و رییس زندان قرچک، محمدی، دیدار داشتند و گفته‌اند که در صورت عدم توجه به درخواستشان مبنی بر بازگشت به اوین از تاریخ ١۴ بهمن اعلام اعتصاب غذا خواهند کرد.

هر دو زندانی سیاسی اعلام کردند که این اعتصاب غذا در صورت عدم رسیدگی مسئولان به اعتصاب غذای خشک تبدیل می‌گردد.

باید یادآوری کنیم که آقای آرش صادقی، همسر گلرخ ایرایی، هم اکنون در زندان رجایی شهر در اعتراض به انتقال او در اعتصاب غذا به سر می برد و وضعیت جسمانی وی وخیم است.

زندانی سیاسی سهیل عربی نیز در اعتراض به انتقال گلرخ ایرایی و آتنا دائمی از هفته گذشته دست به اعتصاب غذا زده و به صورت «تنبیهی» به زندان بزرگ تهران منتقل شده است.

چهارم بهمن‌ماه گلرخ ایرایی و آتنا دائمی برای بازجویی به بند دوالف سپاه اوین منتقل و به دلیل خودداری ازپاسخگویی به بازجویی، همراه با ضرب و شتم به زندان قرچک ورامین تبعید شدند.

گفته می‌شود که در بند دو-الف پنج مرد با اسلحه آنان را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند.

علیه این دو زندانی سیاسی اخیراً در زندان پرونده جدیدی باز شده است و در تاریخ ۲۷دی‌ماه برای چهارمین بار به دادسرا احضار شده بودند.

خانم گلرخ ایرایی، متولد ۱۳۵۹ نخستین بار در تاریخ ۱۵ شهریورماه به همراه آرش صادقی، همسرش بازداشت و به دو اتهام توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام محکوم به شش سال حبس شده است.

به گفته آرش صادقی، در روز دادگاه، گلرخ ایرایی در بیمارستان بستری بوده و مدارک پزشکی او را وکیلش، خانم زهرا مینویی، به دادگاه تحویل می‌دهد اما قاضی صلواتی بدون توجه به عدم حضور او و شنیدن دفاعیاتش حکم شش سال حبس را برای او غیابی صادر کرد و دادگاه تجدیدنظر هم این حکم را عیناً تائید کرد.

در روز سوم آبان ماه ۹۵  این فعال حقوق بشر بدون دریافت احضاریه کتبی از سوی نیروهای امنیتی سپاه دستگیر و به زندان اوین منتقل شد.

خانم آتنا دائمی نیز روز ششم آذرماه بدون دریافت احضاریه کتبی برای اجرای حکم هفت سال حبس تعزیری از سوی مأموران سپاه ثارالله بازداشت شد.

این فعال مدنی در حالی بازداشت شد که وی تا آن زمان احضاریه‌ای از سوی اجرای احکام زندان دریافت نکرده بود.

نخستین بار این زندانی سیاسی در بیست و نهم مهرماه سال ۹۳ بازداشت و در ۲۶ بهمن‌ماه سال ۱۳۹۴ با تودیع وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی از بند زنان زندان اوین (نسوان) آزاد شد.

آتنا دائمی در تاریخ ٢٣ اسفندماه سال ٩٣ در دادگاهی به اتهام «تبلیغ علیه نظام»، «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی»، «توهین به رهبری»، «توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی» و «اختفای ادله جرم»، به ۱۴ سال زندان محکوم شد؛ رأی صادره در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر به هفت سال کاهش پیدا کرد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment