ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تمدید مرخصی اجباری کارگران «تولی پرس» و «بسته‌بندی البرز» برای سومین‌بار

تمدید مرخصی اجباری کارگران «تولی پرس» و «بسته‌بندی البرز» برای سومین‌بار

مرخصی اجباری
ایران – کارگری

تمدید مرخصی اجباری کارگران «تولی پرس» و «بسته‌بندی البرز» برای سومین‌بار

براساس گزارشات رسیده از منابع کارگری در استان قزوین بیش از ۴۵۰ کارگر رسمی و قراردادی شاغل در دو کارخانه تولی پرس و بسته‌بندی البرز برای سومین بار به مرخصی اجباری رفتند. کارگران هر دو واحد تولیدی «تولی پرس» و «بسته بندی البرز» گفتند که از شروع فصل تابستان، این سومین بار است که آنها به مرخصی اجباری فرستاده می‌شوند.

کارگران «تولی پرس» و«بسته بندی البرز» که تعداد آنها بیش از ۴۵۰ نفر می‌باشد و محل کارشان در شهرک صنعتی قزوین قرار دارد، می‌گویند که کارفرمای مشترک آنها از روز شنبه (۲۷ مرداد ۱۳۹۷، تمامی کارگران شاغل در این دو واحد تولیدی را به مرخصی فرستاده و تا پایان شهریور ماه در سه نوبت آن را تمدید کرده است.

کارخانه تولی‌پرس و بسته بندی البرز در شهرک صنعتی قزوین در مجاورت هم دیگر هستند و هر دو کارخانه توسط مالک و مدیری یکسان اداره می‌شوند. کارگران گفتند؛ پیش از این نیز فعالیت محل کارشان در چندین نوبت متوقف شده بود و بابت این ایام کارفرما از مرخصی کارگران کسر کرده است.

به گفته کارگران: در آخرین اطلاعیه‌ای که از سوی کارفرما به صورت پیامکی در روز پنجشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۷، دریافت کرده‌ایم دو کارخانه تولی پرس و بسته بندی البرز برای مدت دو هفته برای انجام تعمیرات و افزایش راندمان تولید تعطیل اعلام شده است.

بیشتر بخوانید: اعتراض کارگران کارخانه‌های «تولی پرس» و «بسته‌بندی البرز» به وضعیت شغلی خود

لازم به یادآوری است که این وضعیت بلاتکلیفی در فروردین ماه سال ۱۳۹۶ نیز برای کارگران این دو کارخانه، پیش آمده بود، که کارگران همان موقع نیز در رابطه با وضعیت نامشخص شغلی خود تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.

بیشتر بخوانید: تجمع اعتراضی کارگران کارخانه «تولی پرس» در اعتراض به وضعیت شغلی خود

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment