ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تلاش مزورانه برای پایان دادن به اعتصاب کارگران کارخانه کاغذ پارس در هفت‌تپه

تلاش مزورانه برای پایان دادن به اعتصاب کارگران کارخانه کاغذ پارس در هفت‌تپه

تلاش مزورانه برای پایان دادن به اعتصاب
ایران – کارگری

تلاش مزورانه برای پایان دادن به اعتصاب کارگران کارخانه کاغذ پارس در هفت‌تپه

تلاش مزورانه رقیه محمودی رئیس اداره کار شوش برای پایان دادن به دومین روز اعتصاب متحدانه کارگران کارخانه کاغذ پارس در هفت‌تپه

کارگران کارخانه کاغذ پارس از بامداد روز شنبه ۳۰ دی ماه دست به اعتصاب زده و روز یکشنبه اول بهمن نیز به اعتصاب خود ادامه دادند و حاضر نشدند با وعده های کارفرما و رئیس اداره کار شوش به اعتصاب خود پایان دهند.

صبح روز یکشنبه اول بهمن ماه ۱۳۹۶بدنبال بی توجهی روز قبل کارفرما به اعتصاب این کارگران، رقیه محمودی رئیس اداره کار شوش در میان کارگران حاضر شد و تلاش کرد با طرح این نکته که تحصن و تجمع شما باعث میشود عده ای از آب گل آلود ماهی بگیرند کارگران را تهدید کند اما با پاسخ قاطعانه ای از سوی آنان مواجه شد. وی همچنین سعی کرد با طرح این بحث که چرا در مورد مسائل تان به اداره کار رجوع نمی کنید توپ را به زمین کارگران بیاندازد که باز هم با پاسخ روشنی از سوی کارگران مبنی بر اینکه هر کارگری به اداره کار مراجعه میکند اخراج میشود مواجه گردید.

بنا بر این گزارش، علیرغم تلاشهایی که رئیس اداره کار شوش برای پایان دادن به اعتصـاب کارگران بکار برد آنان حاضر به پایان اعتصاب نشدند و اعلام کردند از آنجا که طی ۴ سال گذشته کارفرما به تعهدات خود و اداره کار به وظایف خود عمل نکرده است تا رسیدگی عملی به خواستهایشان اعتصـاب را ادامه خواهند داد.

شایان ذکر است که اعتصاب ۷۰۰ کارگر کاغذ پارس دیروز در پی آن آغاز شد که کارگران با دریافت فیش حقوق خود متوجه شدند روزانه مبلغ سه هزار و پانصد تومان از حقوق مبنایشان توسط کارفرما کسر شده است.

کارگران کاغذ پارس علاوه بر این مسئله، خواهان انعقاد قرارداد مستقیم با کارفرما و برچیده شدن شرکت پیمانکاری از شرکت هستند و بشدت نسبت به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل که از سال ۹۴ قرار بود اجرائی شود معترضند.

همچنین این کارگران نسبت به ساعت کار ۱۲ ساعته در کارخانه و اضافه کاری اجباری که کارفرما اغلب از پرداخت وجه آن خودداری میکنند معترضند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment