ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تعطیل شدن کارخانه متالوژی پودر ایران با ۱۵۰ کارگر

تعطیل شدن کارخانه متالوژی پودر ایران با ۱۵۰ کارگر

تعطیل شدن کارخانه
ایران – کارگری

تعطیل شدن کارخانه متالوژی پودر ایران با ۱۵۰ کارگر

به گزارش رسیده،  کارخانه متالوژی پودر ایران  به حال تعطیل در آمده است و بیش از ۱۵۰ کارگر این کارخانه از کار بیکار شده اند.

منابع کارگری ما در کارخانه متالوژی پودر ایران گزارش کردند، این واحد تولیدی که در زمینه تولید قطعات و پودر آهن در شهرک صنعتی البرز در استان قزوین فعالیت دارد، از روز چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ به دلیل مشکلاتی که در زمینه مالی دارد، موقتا تعطیل اعلام شده و از کارگران آن خواسته شده برای دریافت مقرری بیمه بیکاری اقدام کنند.

کارگران که به‌صورت میانگین بین ۱۵ تا ۲۰ سال سابقه کار دارند، درباره وضعیت خود می‌گویند: مجموع ۱۵۰ کارگر این واحد تولیدی امروز با ورود به محل کارشان با درهای بسته کارخانه مواجه شدند. بالای در کارخانه نوشته شده بود «تا اطلاع ثانونی شرکت تعطیل است و “کارگران اجازه ورد به محل کارشان را ندارند».

کارگران افزودند:  به همین امروز صبح چهارشنبه ۲۲ فروردین برای پیگیری وضعیت شغلی‌مان مقابل ساختمان استانداری قزوین دست به تجمع زدیم.
به گفته کارگران شرایط تولید در کارخانه متالوژی پودر ایران چندین سال است خوب نیست و مرتبا مطالبات مزدی کارگران به تاخیر می‌افتد.
کارگران این کارخانه اضافه کردند، جدا از وضعیت پیش آمده حدودا ۴ ماه مطالبات مزدی طلبکاریم که نحوه پرداخت آن مشخص نیست.

آن‌ها با یادآوری اینکه پیش از این کارگران برای پیگیری مشکلات مزدی خود بار‌ها به نهادهای دولتی مستقر در استان مراجعه کرده‌اند، در ادامه گفتند: در هر تجمع مسئولان استانی وعده پیگیری مطالباتمان را دادند اما در عمل هیچ اتفاق خاصی نیفتاد تا اینکه امروز بیکار شدیم.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment