تعطیلی ۲۵ درصد از واحدهای تولیدی استان کرمان و نیمه‌تعطیلی ۳۷درصد دیگر - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تعطیلی ۲۵ درصد از واحدهای تولیدی استان کرمان و نیمه‌تعطیلی ۳۷درصد دیگر

تعطیلی ۲۵ درصد از واحدهای تولیدی استان کرمان و نیمه‌تعطیلی ۳۷درصد دیگر

تعطیلی ۲۵ درصد از واحدهای تولیدی استان کرمان
ایران – کارگری

تعطیلی ۲۵ درصد از واحدهای تولیدی استان کرمان و نیمه‌تعطیلی ۳۷درصد دیگر  

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان، جفعر رودری، صحبت از تعطیلی ۲۵ درصد از واحدهای تولیدی استان کرمان و نیمه‌تعطیلی ۳۷ درصد دیگر از این واحدها کرده است. او که صبح روز چهارشنبه ۱۰ مردادماه ۱۳۹۷، در یک جلسه اقتصادی در کرمان سخن حضور پیدا کرده بود، گفت: « بیش از ۶۰ درصد از واحدهای تولیدی استان کرمان تعطیل یا نیمه تعطیل‌اند. با این حال، سهم این استان از بودجه هزار میلیارد تومانی ایجاد اشتغال، هنوز مشخص نشده است.»

جعفر رودری اظهار داشت: «بیش از ۶۰ درصد واحدهای تولیدی استان عملا یا تعطیل و یا نیمه‌فعال هستند.»

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان، جعفر رودری، با بیان اینکه نیاز اشتغال استان زیاد است گفت: « سالانه حداقل باید ۴۰ هزار نفر در استان به‌کارگیری و ایجاد اشتغال شود؛ چراکه سالانه حدود ۳۶ هزار نفر در استان کرمان به افراد جویای کار اضافه می‌شود.» او در ادامه گفت: « در حال حاضر نیز حدود ۱۰۰ هزار نفر بیکار در استان کرمان وجود دارد.»

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفته است که این استان هزار و ۴۰۹ واحد صنعتی دارای پروانه دارد که ۲۵ درصد آن غیرفعال و ۳۶ درصد نیز نیمه‌فعال هستند.

رودری افزوده است که در سال ۹۷ بیش از هزار میلیارد تومان برای تامین منابع ایجاد اشتغال درنظر گرفته شده که سهم استان کرمان هنوز مشخص نشده است، سهمیه استان کرمان در بحث تهیه مطالعات توسعه روستایی سالانه بیش از ۳۰۰ روستا است که سال گذشته ۳۵۹ روستا مطالعات آنها تهیه و امسال نیز ۴۶۲ روستا در دستور کار است.

بیشتر بخوانید: بیکاری عامل مهم تهدید سلامت مردم و افزایش آسیب‌های اجتماعی

در حالی جعفر رودری به تعطیلی ۲۵ درصد از واحدهای تولیدی استان کرمان و نیمه‌تعطیلی ۳۷ درصد دیگر اشاره می‌کند که در هشتم اردیبهشت‌ماه امسال، شبکه اطلاع رسانی راه‌دانا نیز در مطلبی نوشته بود که مهمترین مشکل امروز جوانان جنوب کرمان اشتغال است، امروز بیکاری این قشر از جامعه به یک بحران تبدیل شده و جوانان تحصیلکرده و آماده به کار این منطقه از استان با اشتغال کاذب روزگار می‌گذرانند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment