ایران کارگر > اخبار > اخبار اقتصادی > تعطیلی کامل کارخانه روغن‌ نباتی قو پس از ۵۰ سال فعالیت!

تعطیلی کامل کارخانه روغن‌ نباتی قو پس از ۵۰ سال فعالیت!

بحران تعطیلی کارخانه ها روغن‌ نباتی

ایران – تعطیلی کارخانه‌ها

تعطیلی کامل کارخانه روغن‌ نباتی قو پس از ۵۰ سال فعالیت!

روز جمعه ۱۹خرداد ۹۶ کارخانه روغن‌ نباتی قو پس از ۵۰ سال فعالیت در پی صدور مجوز تغییر کاربری زمین کارخانه تعطیل شد.

پس از صدور مجوز تغییر کاربری زمین کارخانه روغن نباتی قو توسط شهرداری و اقدام اعضای هیات مدیره این کارخانه جهت فروش دارایی‌های شرکت، تکلیف این کارخانه معلوم شد و این کارخانه پس از پنجاه سال فعالیت، برای همیشه تعطیل خواهد شد و بیش از ۲۰۰ کارگر این کارخانه که ۵ ماه است دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند نیز بیکار خواهند شد.

protest photo

شورای اسلامی کارخانه روغن نباتی قو با ارسال نامه‌ای به روحانی خواستار رسیدگی به تعطیلی این کارخانه، بیکاری بیش از ۲۰۰ کارگر و واگذاری بی‌ضابطه آن به بخش خصوصی شده است.

یکی از کارگران این کارخانه قدیمی تهران دیروز در تماس با گروه اقتصادی روزنامه کیهان اظهار کرد: کارخانه روغن نباتی «قو» که دارای 50سال سابقه است به دلایل مختلف از جمله رکود اقتصادی و بی‌پولی 5 ماه است که تعطیل شده است.

وی افزود: با تعطیلی این کارخانه ۳۰۰ کارگر آن بیکار شدند و نمی‌دانند زندگی و معیشت روزانه خود را چگونه تامین کنند.

این کارگر با بیان اینکه از دی ماه سال ۹۵ تاکنون کارگران کارخانه حقوقی دریافت نکرده‌اند افزود: از رسانه‌ها می‌خواهیم حداقل این مشکلات کارگران را به گوش مسئولان دولت برسانند تا بلکه آنها اندکی به فکر ما هم باشند.

goo workers photo

وی همچنین با اشاره به اینکه روغن؛ یک کالای استراتژیک و مهم است گفت: با توجه به تعطیلی روغن نباتی «جهان» و «قو» در حال حاضر فقط یک کارخانه بزرگ تولید روغن نباتی مشغول فعالیت است که این وضعیت نگران‌کننده به نظر می‌رسد.

گفتنی است طی سه سال اخیر و به دلیل سیاست‌های غلط دولت وکم توجهی به تولیدات داخلی بسیاری از کارخانه‌های کشور به ورطه تعطیلی یا کاهش شدید ظرفیت افتاده و بر همین اساس هم کارگرانشان بیکار شده‌اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment